Chateau Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (Organic)

Chateau Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (Organic)

Nimi: Chateau Leoube, Cotes de Provence AC 75cl (Organic)

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Chateau Léoube

Aastakäik: 2019

Mari: 40% Grenache, 40% Cinsault, 10% Syrah, 10% Mourvèdre

Alkoholisisaldus: 13% vol

Tootekood: 740

Hind: 26.20

Hinnaklass:

Chateau Léoube asub Provences, Bormes-les-Mimosas külas otse mere ääres, kiviviske kaugusel Saint Tropezist. Valdused on kokku lausa 570 hektarit koos 4 km pikkuse rannajoonega, kuid veinipuud kasvavad 68 hektaril. 1997. aastal ostis selle valduse inglane Sir Anthony Bamford.

Alguses aitas uut omanikku legendaardse naabermõisa Clos Mireille (Domaine Otti üks kolmest veinimõisast) omanik Jean-Jacques Ott isiklikult ning 2000. aastast (kuni tänaseni) on veinimeistriks Jean-Jacquesi poeg Romain Ott. Esimene Léoube aastakäik oli alles 2008, seega kulus neil 11 aastat veiniaedade ja veinikeldri uuendamiseks. Algusest peale on Léoube olnud biodünaamiline ja orgaaniline.

Veinaia pinnase moodustab kiltkivi (schist) ja savi segu. Mere lähedus koos meretuule ja jahedate öödega aitab luua unikaalse mikrokliima omanäoliste veinide valmistamiseks. Kõik viinamarjad koristatakse ja sorteeritakse eranditult käsitsi. Pressitakse alati täiskobarad ning kääritamine toimub loodusliku pärmi abil. Vein laagerdub ainult terasmahutites.

Rosé de Léoube on 40% Grenache, 40% Cinsault, 10% Mourvedre ja 10% Syrah segu. Veinipuude keskmine vanus on 25 aastat, saagikus on 40 hl/ha kohta, mis teeb kogutoodanguks umbes 16,000 kasti.

Rosé de Léoube on kindlasti pigem elegantne kui jõuline rosé. Aroomis ja maitses on tunda kergelt mett, küpseid punaseid puuvilju, kuivatatud ürte, münti, tsitruselisi ning järelmaitses kerget soolakust tänu mere lähedusele. Serveerida 10-12 kraadi juures.

Wine Advocate 91 punkti

Vaata ka Léoube tutvustavat videot siin ja siin. Pildid veiniaedadest asuvad siin.