Chateau d'Anglés "Classique" Rosé, Languedoc AC, Eric Fabre

Chateau d'Anglés "Classique" Rosé, Languedoc AC, Eric Fabre

Nimi: Chateau d'Anglés "Classique" Rosé, Languedoc AC, Eric Fabre

Riik/regioon: Prantsusmaa, Languedoc

Tootja: Chateau d'Anglés

Aastakäik: 2018

Mari: 80% Mourvedre, 10% Grenache, 10% Syrah

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 714

Hinnaklass:

Vein on valmistatud 80% Mourvedre, 10% Syrah ja 10% Grenache viinamarjadest. Veiniaedade saagikus on madal, 35 hektoliitrit hektari kohta. Veiniaiad asuvad La Clape'i mäe nõlvadel, kus pinnas on peamiselt lubjakivine. Selle piirkonna kliima on väga päikeseline (310 päeva aastas) ja kuiv, kuid ööd on jahedad tänu mere lähedusele ja aedade kõrgusele merepinnast. Tänu sellele saavutavad viinamarjad vajaliku küpsuse aeglaselt.

Viinamarjad koristatakse käsitsi kahe kuu jooksul. Toimub täielik viinamarjade eemaldamine vartest. Mourvedre pressitakse kohe, kuid Syrah ja Grenache puhul kasutatakse marjakestade ja mahla leotamist. Veinivirret hoitakse settega kontaktis 3 kuud (toimub regulaarne veini sette põhjast üles segamine). Toimub väga kerge selgindamine. Värvuselt on vein „flamingo" roosa. Aroomis on tunda valgeid lilli, puuvilju ja tsitrust. Maitselt on vein aromaatne ja mineraalne, pika täidlase järelmaitsega.

Noorena on vein värske ja puuvijlane, muutudes kompleksemaks 3 aasta jooksul. Vananemispotensiaal on 4-5 aastat. Toitudest sobib erinevate salatitega, aasia toitudega ja marjadest tehtud magustoitudega. Parim serveerimistemperatuur on 12 kraadi.