By.Ott, Cotes de Provence AC, Domaines Ott 75cl

By.Ott, Cotes de Provence AC, Domaines Ott 75cl

Nimi: By.Ott, Cotes de Provence AC, Domaines Ott 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Provence

Tootja: Domaines Ott

Aastakäik: 2015/2016

Mari: 75% Grenache, 20% Cinsault, 10% Syrah

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 715

Hinnaklass:

By.Ott on maailmakuulsa Domaines Ott veinimaja uusim projekt, selle kaubamärgi alla kuuluvad veinid, mis Domaines Ott'i arvates väärivad esindama Provence’i veinipiirkonda ja selle kvaliteetveine. Veinide valmistamiseks saadakse viinamarjad parimate kohalike viinamarjakasvatajate valitud veiniaedadest. Kasutatakse vaid piirkonnale omaseid viinamarjasorte, millest valmistatakse vein Domaines Ott’i veinimeistrite poolt.

Rakendatakse Domaines Ott’ile omaseid traditsioonilisi veinivalmistamise meetodeid, veinide lõplik "assamblage" ja seejärel villimine toimub alati Ott’i veinimõisas. By.Ott on valmistatud 75% Grenache, 20% Cinsault ja 5% Syrah viinamarjadest.

Vein on värvuselt Domaine Ott’i veinidele omaselt kahvatu kristallselge hele-roosa, aroom on puuviljaline, väga värskendav, tunda nektarrini, aprikoosi, virsikut, valgeid lilli ja head vürtsikust. Maitselt väga hea struktuuriga, elav, rikkalik ja kauakestva lõppmaitsega. Suurepärane kaaslane delikatess-lihadega, sea -, linnu - ja kalalihast roogadega, erinevate Provence’i ja idamaiste roogadega. Serveerida jahutatult 10 - 12 kraadi juures, parim joomiseks 2 - 3 aasta jooksul.

 Antonio Galloni 89 p