Zinfandel, Sonoma County, Seghesio 75cl

Zinfandel, Sonoma County, Seghesio 75cl

Nimi: Zinfandel, Sonoma County, Seghesio 75cl

Riik/regioon: Ameerika Ühendriigid, North Coast

Tootja: Seghesio

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Zinfandel

Alkoholisisaldus: 15% vol.

Tootekood: 1204

Hinnaklass:

Seghesio Sonoma Zinfandel on valmistatud 100% Zinfandel viinamarjasordist. Veinimarjad pärinevad põhiliselt Alexander Valley piirkonna Home Ranch ja River Road aedadest ning Dry Creek Valley veinipiirkonnast Cortina veiniaiast. Veinimaja asutaja Edoardo Seghesio istutas esimesed Zinfandel veinipuud Home Ranchi valdusele juba 1895. aastal, osaliselt kasutatakse veini valmistamisel ka neid juba rohkem kui 100 aastat vanade puude saaki, lisaks kasutatakse ka nooremate aedade marju.

Veinimarjad koristatakse käsitsi septembri algusest oktoobri keskpaigani, saagikus on umbes 1500 kg ühelt hektarilt. Marjaleotus kestab tavaliselt umbes 10 päeva, veinivirde kääritamiseks kasutatakse 3 eri meetodit, kasutatakse vaid roostevaba terasest mahuteid: 50% veinist kääritatakse marjakestade alla surumise meetodil (punch-down), 25% veinist kääritatakse pöörlevates mahutites ja 25% kääritatakse meetodil, kus marjamahla pumbatakse mahutist väja ja lastakse samasse mahutisse pealtpoolt tagasi (pump-over).Pärast käärimisprotsessi lõppemist segatakse veinid omavahel ja suunatakse 12 kuuks varem kasutatud tammevaatidesse, nendest 75% on Ameerika tammest ja 25% Prantuse tammest vaadid.

Vein on värvuselt sügav sinkjas punane, aroomis ja maitses tulevad esile küpsed mustad marjad, must ploom, veidi suitsusust, eristub Sonoma Zinfandelile omane vürtsikus, väga mahlane ja rikkalik punavein. Sobib ideaalselt pastaga punases lihakastmes, pizzaga, barbecue ja küpsetatud lihaga, erinevate vürtsikate idamaiste roogadega.

Wine Spectator 93 p