W - Cabernet Franc, Dedicato a Walter, Toscana IGT 75cl

W - Cabernet Franc, Dedicato a Walter, Toscana IGT 75cl

Nimi: W - Cabernet Franc, Dedicato a Walter, Toscana IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Poggio al Tesoro - Allegrini

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1750

Hinnaklass: €€€

Poggio al Tesoro on Allegrini veinimaja mõis Bolgheris, hõlmates 70 hektarit. Pärast seda kui "supertoskaanlased" Bolgheri piirkonna üle maailma kuulsaks tegid sai Bolgheri ka DOC staatuse 2001. aastal. Samal aastal saabus ka Allegrini Toskaanasse. Poggio al Tesoro veiniaiad asuvad vähem kui 5km kaugusel merest ning tänu sellele on väga kuumad suved ja külmad talved tunduvalt mahedamad.

Bolgheri kliima ja asukoht on ideaalne Cabernet Franci viinamarjasordi jaoks. Vein on nimetatud Walter Allegrini järgi. Pinnases domineerib punane liiv, kruus ja savi. Viinamarjad koristatakse käsitsi 15kg suurustesse kastidesse ning mõisa jõudes sorteeritakse manuaalselt. Käärimine toimub terasmahutites. Novembris toimub ka täielik naturaalne malolaktiline käärimine tammemahutites. Vein laagerdub 18 kuud uutes Prantsuse 225 liitri suurustes tammevaatides ning 12 kuud pudelis.

Aroomis on tunda küpseid punaseid puuvilju, balsamikot, vürtse ja elegantset tamme. Maitse on natuke eksootiline, vürtsine, täidlane ja harmooniline. Tanniinid on küpsed ja lõppmaitse on kauakestev. Serveerida temperatuuril 16-18 kraadi. Toitudest sobib lihaga, lambaga, tuviga, pardiga ning täidlaste juustudega.

Wine Enthusiast 94 p
Antonio Galloni 93 p
James Suckling 91 p
Wine Spectator 91 p