Vińa Tondonia Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Vińa Tondonia Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Nimi: Vińa Tondonia Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Rioja

Tootja: R. López de Heredia Vińa Tondonia

Aastakäik: 2006

Mari: 75% Tempranillo, 15% Garnacho, 10% Graciano & Mazuelo

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1457

Hind: 43.10

Hinnaklass:

López de Heredia veinimõisa asutas Don Rafael López de Heredia 1877. aastal. Väga vähe on selle viimase 139 aastaga muutunud ning maailmas on vaid mõni üksik veinimõis, kes tänapäevani valmistab veini oma esivanemate printsiipide kohaselt. Hinnatud veiniajakirjanik Tim Atkin on oma mitteametlikus Rioja klassifikatsioonis valinud López de Heredia veinimaja kõrgeimasse First Growth kategooriasse.

Veini valmistatakse ainult oma aedade saagist. Kääritamine toimub suurtes tammemahutis (60-640 hl), nendest osad on 140 aasta vanused. Veinid laagerduvad vanades suurtes Ameerika tammevaatides, mis valmistatakse ise mõisas. Lopez de Heredia on ainuke Hispaania bodega, kes kõik oma tammevaadid ise käsitsi valmistab.

100 ha suuruse Tondonia veiniaia soetas Don Rafael 1913. aastal. See aed asub 500 meetri kõrgusel merepinnast, Ebro jõe paremal kaldal Rioja Alta piirkonnas. Pinnas on peamiselt savine ja kõrge lubjakivi sisaldusega. Tondonia Reserva on laagerdunud 6 aastat Ameerika tammevaatides ning vähemalt 4 aastat pudelis. Kääritamisel pole lisatud pärmi.

Aroomis on tunda nahka, kuivatatud marju, ploome, seedrit, küpset kirssi, vaniljet, suitsu ning vürtse. Täidlase maitsega, kuiv ning heas tasakaalus küpsed tanniinid. Tunda on ka lagritsat, rosinaid, mokat ning vaniljekauna nüansse.

Robert Parker 95 p
James Suckling 94 p
Wine Specator 92 p
Wine & Spirits 90 p