Vińa Tondonia Gran Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Vińa Tondonia Gran Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Nimi: Vińa Tondonia Gran Reserva Tinto, Rioja DOC 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Rioja

Tootja: R. López de Heredia Vińa Tondonia

Aastakäik: 1995

Mari: 70% Tempranillo, 20% Garnacho, 10% Graciano, 10% Mazuelo

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1458

Hinnaklass: €€€

López de Heredia veinimõisa asutas Don Rafael López de Heredia 1877. aastal. Väga vähe on selle viimase 139 aastaga muutunud ning maailmas on vaid mõni üksik veinimõis, kes tänapäevani valmistab veini oma esivanemate printsiipide kohaselt. Hinnatud veiniajakirjanik Tim Atkin on oma mitteametlikus Rioja klassifikatsioonis valinud López de Heredia veinimaja kõrgeimasse First Growth kategooriasse.

Veini valmistatakse ainult oma aedade saagist. Kääritamine toimub suurtes tammemahutis (60-640 hl), nendest osad on 140 aasta vanused. Veinid laagerduvad vanades suurtes Ameerika tammevaatides, mis valmistatakse ise mõisas. Lopez de Heredia on ainuke Hispaania bodega, kes kõik oma tammevaadid ise käsitsi valmistab.

100 ha suuruse Tondonia veiniaia soetas Don Rafael 1913. aastal. See aed asub 500 meetri kõrgusel merepinnast, Ebro jõe paremal kaldal Rioja Alta piirkonnas. Pinnas on peamiselt savine ja kõrge lubjakivi sisaldusega. Tondonia Gran Reserva on laagerdunud 10 aastat Ameerika tammevaatides ning vähemalt 10 aastat pudelis. Gran Reserva veinipudelite korgid on kaetud vahaga, et kaitsta korki väga pika laagerdumise tagajärgede eest.

Pikk laagerdamine on andnud veinile meeletu komplekssuse ning maitse nüansside sügavuse. Aroomis on tunda kergeid punaseid kirsse, ploome, aniisi, tubakat, Aasia vürtse, suitsu ning vaniljet. Tanniinid on veel värsked ja happesus selgesti esindatud. Siidised tanniinid viivad uskumatult kauakestva mineraalse järelmaitseni. Raske uskuda, et tegemist 22 aastase veiniga. 

Valmistatud 24,687 pudelit, sellest Eestisse saabus 6 pudelit!

Robert Parker 97 p
Decanter 97 p
Stephen Tanzer 94 p
Antonio Galloni 94 p