Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Nimi: Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Ribera del Duero

Tootja: Tempos Vega Sicilia

Aastakäik: 2011

Mari: 94% Tinto Fino (Tempranillo), 6% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1463

Hind: 360.00

Hinnaklass: €€€

Vega Sicilia on Hispaania prestiižeim veinimõis, mida hellitavalt kutsutakse ka Hispaania "First Growth'iks". Väga vähestel on nii eriline ajalugu nagu neil. Veinimaja asutati 1864. aastal ja alates 1982. aastast kuulub see Álvarezi perekonnale, kes on mahukate investeeringutega selle veinimõisa täiesti uuele tasemele viinud. Näiteks on väga erakordne, et veinimõis valmistab ise majasiseselt oma tammevaate.

Vega Sicilia valdused asuvad 985 hektaril, millest 210 hektarit on veinipuude all ja sellest omakorda 40 hektarit kasutatakse nende legendaarseima veini Único valmistamiseks. Veinipuude keskmine vanus on 40 aastat ja veiniaedade kõrgus merepinnast on 700 meetrit. Saagikus hoitakse väga madal, keskmiselt 15-20 hl / ha kohta.

Únicot valmistatakse ainult erakordsetel aastatel. Kääritamine ja sealhulgas malolaktline käärtiamine toimub loodusliku pärmi abil tammevaatides. Único teeb unikaalseks ka äärmiselt pikk laagerdusaeg - vein tuleb müügile vähemalt 10 aastat pärast koristust. Laagerduseks kasutatakse täiesti uusi ja ka kasutatud vaate, mis on valmistatud nii Ameerika kui ka Prantsuse tammest. Tammevaatide suurus varieerub 225 liitrist kuni 20,000 liitrini.

Vein laagerdub tammevaatides üle 6 aasta ning pärast pudelis veel 6 aastat, see on tavapärasest 2 aastat kauem. Únicot võib juua kohe müügile tulles, aga veinil on vananemispotentsiaali 30+ aastat. Saadavus on väga limiteeritud!

Álvarezi perele kuulub veel neli veinimõisa: Alión (samuti Ribera del Duero), Oremus (Tokaji, Ungari), Pintia (Toro) ja Macan (Rioja, 50/50 koos Benjamin de Rothschildiga).

Tim Atkin 98 p
Robert Parker 96 p
Guia Penin 95 p