Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Nimi: Unico, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Ribera del Duero

Tootja: Tempos Vega Sicilia

Aastakäik: 2006

Mari: 94% Tinto Fino (Tempranillo), 6% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1463

Hinnaklass: €€€

Vega Sicilia on Hispaania prestiižeim veinimõis, mida hellitavalt kutsutakse ka Hispaania "First Growth'iks". Väga vähestel on nii eriline ajalugu nagu neil. Veinimaja asutati 1864. aastal ja alates 1982. aastast kuulub see Álvarezi perekonnale, kes on mahukate investeeringutega selle veinimõisa täiesti uuele tasemele viinud. Näiteks on väga erakordne, et veinimõis valmistab ise majasiseselt oma tammevaate.

Vega Sicilia valdused asuvad 985 hektaril, millest 210 hektarit on veinipuude all ja sellest omakorda 40 hektarit kasutatakse nende legendaarseima veini Único valmistamiseks. Veinipuude keskmine vanus on 40 aastat ja veiniaedade kõrgus merepinnast on 700 meetrit. Saagikus hoitakse väga madal, keskmiselt 15-20 hl / ha kohta. Töö veinimõisas on juba üle 20 aasta orgaaniline. 

Únicot valmistatakse ainult erakordsetel aastatel. Kääritamine ja sealhulgas malolaktline käärtiamine toimub loodusliku pärmi abil tammevaatides. Único teeb unikaalseks ka äärmiselt pikk laagerdusaeg - vein tuleb müügile vähemalt 10 aastat pärast koristust. Laagerduseks kasutatakse täiesti uusi ja ka kasutatud vaate, mis on valmistatud nii Ameerika kui ka Prantsuse tammest. Tammevaatide suurus varieerub 225 liitrist kuni 20,000 liitrini.

2006. aastakäik laagerdus tammevaatides üle 6 aasta ning pärast pudelis veel kokku 6 aastat, mis on tavapärasest 2 aastat kauem. Únicot võib juua kohe müügile tulles, aga veinil on vananemispotentsiaali 30+ aastat. Saadavus on väga limiteeritud!

Vaata ka Vega Sicilia kahte teist veini: Único Reserva Especial ja Valbuena 5º.

Álvarezi perele kuulub veel neli veinimõisa: Alión (samuti Ribera del Duero), Oremus (Tokaji, Ungari), Pintia (Toro) ja Macan (Rioja, 50/50 koos Benjamin de Rothschildiga).

James Suckling 100p
Wine Advocate 98p

Pikema James Suckling ja Wine Advocate kirjeldusega saab tutvuda siin