Ultreia, Douro DOC, Raul Perez & Niepoort 75cl

Ultreia, Douro DOC, Raul Perez & Niepoort 75cl

Nimi: Ultreia, Douro DOC, Raul Perez & Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Douro

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2010

Mari: Tinta Amarela + others

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 933

Hind: 37.30

Hinnaklass:

Ultreia on legendaarse Dirk Niepoorti ja tema hea sõbra Raúl Perezi ühisprojekt. Raúl asub muidu Hispaanias Bierzos ning valmistab üli väikestes kogustes ainult käsitööna Mencia, Bastardo, Godello ja Albarino viinamarjadest veini. Teda peetakse praegu Hispaania veininduse üheks superstaariks ning tema veine on peaagu võimatu leida. 

Kaks head sõpra otsustasid teha koos veini väljendamaks Duoro piirkonna omadusi koos Raúli veinivalmistamise käekirjaga. Ta valis välja kaks Duoro oru erinevates kohtades paiknevat veiniaeda - üks Têdo jõe orus ning teine Covasi orus. Mõlemad aiad asuvad kõrgel mägedes, 350-500 meetri kõrgusel merepinnast ning pinnases on peamiselt kiltkivi. Veinipuude keskmine vanus on üle 60 aasta ning marjasorte kasutatakse läbisegi, peamiselt Tinta Amarela, lisaks hulgaliselt teisi Duoro sorte.

Viinamarjad koristatakse käsitsi. Kääritamine toimub pealt avatud tammevaatides kokku 35 päeva ning kasutatakse terveid kobaraid vartest eemaldamata. Vein laagerdub 228 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 12 kuud, kus toimub ka malolaktiline kääritamine. Kogu toodang on vaid 1400 pudelit. 

Ultreial on väga külluslik ja avatud aroom, eristuvad balsamico, taimsed noodid, hea vürtsikus, mustad metsamarjad ja hea värskus. Maitse on tihe ja kontsentreeritud, tunda on vürtsikaid metsmarju, väga komplekssne, mineraalne struktuur ja suurepärane happesus. Kauakestev ja energiline järelmaitse. Väga kõrge vananemispotentsiaaliga 10-15 aastat. Toitudest sobib ideaalselt ulukilihaga, ahjus küpsetatud sealihaga ning seentega.