Tumba del Rey Moro, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

Tumba del Rey Moro, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

Nimi: Tumba del Rey Moro, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León

Tootja: Comando G

Aastakäik: 2018

Mari: 100% Garnacha

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1477

Hind: 114.00

Hinnaklass: €€

15 aastat tagasi kuulsid kaks veinimeistrist sõpra (Daniel Landi ja Fernando Garcia) linnalegendi, et kõrgel Sierra de Gredose mägedes asuvad üliväikesed, peaaegu ligipääsmatud väga vanad Garnacha veiniaiad.

Vaatamata Madriidi lähedusele (tund aega autosõitu) on see unine ja mägine maapiirkond olnud pikka aega väga vaene ja lisaks ekstreemsele asukohale on seal veiniaias töötamine olnud vaid üksikute kohalike "hullude" jaoks. Paljud veiniaiad on 1000 meetri kõrgusel mäeahelike vahel ja kuna sinna pääseb ainult jalgsi, siis kõik on aeganõudev käsitöö. Hulgaliselt iidseid aedu on ka maha jäetud, sest uued põlvkonnad on väga harva oma vanematelt selle töö üle võtnud.

Viimased aastakümned on kohalikud vanamehed oma tillukeste (0.1-0.5 ha suuruste) veiniaedade saagi müünud sentide eest suurtele kooperatiividele, kus kõik see vanade Garnacha puude saak on jõudnud anonüümsetesse segudesse. Dani ja Fernando otsustasid parimad aiad üles otsida. Nii saigi 2008. aastal alguse Comando G. Praegu haldavad nad 10 hektarit, mis asuvad kõik 850-1200 meetri kõrgusel graniidisel pinnasel. Vaata veiniaia pilte siit. Kogu töö on biodünaamiline ja igas väikeses veiniaias on individuaalne lähenemine. Dani ja Fernando kasutavad ka maailma hinnatuima terroiri eksperdi Pedro Parra abi, kes pinnast analüüsides oskab iga aia kohta parimaid töömeetodeid soovitada.

Comando G Garnachad meenutavad pigem Burgundia Pinot Noire kui vanakooli moosiseid, alkohoolseid ja liigse tammega Garnachasid ja kuna nende lähenemine on veiniaia põhine, siis on nad ka oma veinid jaotanud Burgundia klassifikatsiooni järgi: village, 1er cru ja grand cru. 

Rey Moro on "grand cru2 vein, mis tuleb 0.7 ha suurusest üksikaiast. Pinnases on liivane graniit ja veinipuude vanus on minimaalselt 70 aastat. See absurdne veiniaed asub 1100 meetri kõrgusel ning Danil ja Fernandol kulus mitu kuud, et see aed kõigepealt üles leida ning sinna mingisugune läbikäik rajada. Kääritamine toimub täiskobaratega ja ainult naturaalse pärmi abil suurtes avatud Prantsuse tammevaatides 40-60 päeva. Vein laagerdub 12 kuud 500 ja 700 liitrises Prantsuse tammevaadis. Toodetud 1673 tavapudelit ja 50 magnumit.

Wine Advocate 98+ p