Trilogy, Simonsberg-Stellenbosch WO, Warwick 75cl

Trilogy, Simonsberg-Stellenbosch WO, Warwick 75cl

Nimi: Trilogy, Simonsberg-Stellenbosch WO, Warwick 75cl

Riik/regioon: Lõuna-Aafrika Vabariik, Stellenbosch

Tootja: Warwick

Aastakäik: 2015

Mari: 40% Cabernet Sauvignon, 41% Cabernet Franc, 19% Merlot

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1205

Hind: 38.10

Hinnaklass:

Trilogy on Warwick Estate'i lipulaev, esmakordselt valmistatud 1986. aastal. 2015. aastakäik on valmistatud 40% Cabernet Sauvignon, 41% Cabernet Franc ja 19% Merlot viinamarjadest. Iga viinamarjasort on korjatud eraldi ja igast sordist valmistatakse eraldi vein. Fermentatsioon toimub roostevaba terasest mahutites, protsessi alguses hoitakse mahla marjakestadega kontaktis 5-7 päeva sõltuvalt marjasordist (cold soaking), rakendatakse sagedast veinimütsi allasurumist ja ülepumpamist, järgneb käärimine kõrgematel temperatuuridel ja seejärel suunatakse tammevaatidesse, kus leiab aset ka malolaktiline fermentatsioon. Veinid laagerduvad 24 kuud 225 liitri suurustes Prantsuse tammest vaatides, uute tammevaatide osakaal on umbes 44%, kord varem kasutatud 20% ja ülejäänud kaks korda varem kasutatud. Pärast laagerdusmiprotsessi lõppu valmistatakse lõplik vein paljude degustatsioonide tulemusena.

Värvuselt intensiivne tumepunane. Veinis aroomis tunda küpseid puuvilju, seedrit, taimseid noote, vürtsi, musti metsamarju, musti oliive, külluslik ja isuäratav, kergelt magus ja pinnaseline, taustal õrn šokolaad ja mocca. Maitse on täidlane, samas ümar, tunda küpseid pehmeid tanniine, ploome, mustsõstart, röstitud mandleid, vaniljet ja kohvi, avaras ja püsivas lõppmaitses vürts ja metsamarjad. Nooremaid aastakäike on soovitav dekanteerida. Serveerida temperatuuril 16 - 18 kraadi, sobib ideaalselt küpsetatud vasikalihaga, ulukilihaga, rikkalike hautistega. Põnev kombinatsioon mõru sokolaadiga või šokolaadidessertidega.

Tim Atkin 94 p
Decanter 92 p

Warwicki veinimõis asub Stellenboschi piirkonna põhjaosas, orus, mida ümbritsevad Simonsbergi, Kanonkopi ja Klapmutskopi mäed. Valdus oli algselt üks osa piirkonnast, mida tunti kui "Hea Edu" piirkonda. See 18. sajandist pärit farm kuulus omal ajal kolonel Alexander Gordonile, kes andis farmile Warwickshire rügemendi auks (Alexander Gordon oli Buuride sõjas nimetatud rügemendi komandör) tema tänase nime. Nagu paljud tema kaasvõitlejad, nii otsustas ka Gordon jääda pärast sõja lõppu Lõuna- Aafrikasse. Elama asus ta Warwicki mõisa, kus ta tegeles edasi kariloomade kasvatusega ja puuvilja kasvatusega. Palju aastaid hiljem, 1964. aastal ostis farmi Stan Ratcliffe, ostmise hetkel ei kasvanud valdusel ühtegi viinapuud. Esimesena istutati Cabernet Sauvignon viinamarjad, mis on tänaseni veinimaja põhiline viinamarjasort. 1971.aastal liitus meeskonnaga Norma Ratcliffe. Pärast paljusid reise Bordeaux´sse (Norma Ratcliffe on praktiseerinud palju aastaid Medoc´is Chateau Senejac´is) ja konsulteerimist sealsete veinitootjatega, ehitati oma veinikelder ja alustati veinivalmistamist "Bordeaux" stiilis. 1981. aastal istutati esimesed Merlot ja Cabernet Franc viinamarjad. 1984. aastal alustati oma esimese pilootprojektiga, täishoo sai tootmine sisse järgmisel aastal. Täna juhib veinimaja viinamarjakasvatust Nicholas Dowling ja veinivalmistamise eest hoolitseb noor andekas veinimeister Anna-Mareć Mostert. 1999. aasta lõpuks oli viinapuude all 57 hektarit maad (Cabernet Sauvignon 17,42 ha, Cabernet Franc 2,25 ha, Merlot 5,34 ha, Pinotage 8,91 ha ja Chardonnay 6,32 ha). Veini laagerdamiseks vahetatakse igal aastal keskmiselt 30 - 40% tammevaatidest uute vastu.