Torrione, Val d'Arno di Sopra DOC, Petrolo 75cl

Torrione, Val d'Arno di Sopra DOC, Petrolo 75cl

Nimi: Torrione, Val d'Arno di Sopra DOC, Petrolo 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Petrolo

Aastakäik: 2013

Mari: 80% Sangiovese, 15% Merlot, 5% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1384

Hinnaklass: €€

Petrolo kuulub Sanjusti perekonnale. Veinimõisal on 272 ha valdusi, millest 26 ha on veinipuude all ja aastas toodetakse kokku vaid 75000 pudelit. Veiniaiad asuvad 250-400 meetri kõrgusel merepinnast Chianti Colli Aretini piirkonnas, kus pinnas on segu erinevatest kivimitest (lubjakivi, kiltkivi) ja savist. Nendel aladel on kvaliteetseid veine valmistatud juba sajandeid. Petrolo oli keskajal osa "Galatrona" feodaali valdustest ja selleaegne vana torn (12. sajand), millel on veel roomlaste ehitatatud vundament, on siiani Petrolos alles.

Petrolol on 5500 veinipuud hektari kohta ning saagikus on väga madal, keskmiselt 25hl/ha kohta. Viinamarjad koristatakse käsitsi väikestesse kastidesse ning esmane sorteerimine toimub juba veiniaias. Mõisa jõudes toimub teistkordne sorteerimine. Kääritamine toimub 25-28 kraadi juures marjades esineva naturaalse pärmi abil emailitud tsementvaatides, iga viinamarjasort ja veiniaed eraldi. Petrolot nõustab ka Itaalia superkonsultant Carlo Ferrini.

Torrione (itaalia k. torn) on valmistatud 80% Sangiovese, 15% Merlot ja 5% Cabernet Sauvignoni viinamarjadest. Veinipuude keskmine vanus on 45 aastat ja aastane toodang 50000 pudelit. Vein laagerdub 15 kuud väikestes Prantsuse tammevaatides, 1-3 aasta vanustes suurtes Prantsuse tammevaatides ning 10 aasta vanustes 40hl suurustes Prantsuse vaatides.

Aroomis on tunda purustatud mustikaid ja mustsõstraid. Täidlane struktuur ja pehmed tanniinid annavad veinile kreemise tekstuuri ning erakordselt pika järelmaitse. Maitse on värkse, energiline, puhas ning meeldiv mineraalsus taltsutab ilusti tumedate marjade intensiivsust. Taustal on tunda ka lavendlit ja kannikesi. Üks parimaid Torrionesid üldse (A.Galloni). Mõnikord võrreldakse Torrionet ka hea Brunelloga. Tutvu ka kindlasti Petrolo kuulsaima, Itaalia ühe parima ning enim hinnatud veini Galatronaga.

James Suckling 93p
Antonio Galloni 92p

"Galatrona - Le Pin of Tuscany" - Wine Spectator

"Sanjust now makes one of the best Merlots in Italy, Galatrona, which has been compared to some of the top names in Bordeaux, including Petrus" - Wine Spectator

"Luca Sanjust makes some of the most sensual, pleasurable wines in Tuscany" - Antonio Galloni