Testamatta, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Testamatta, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Nimi: Testamatta, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Bibi Graetz - Testamatta

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1955

Hind: 166.00

Hinnaklass: €€€

Bibi Graetz on väike butiikveinimaja, mis on suhteliselt lühikese ajaga (esimene aastakäik oli 2000.) jõudnud Itaalia kultustootja staatusesse. Veinimaja asub Firenze külje all Fiesole linnas. Bibi armastab väga vanu veinipuid ning toodab enamus oma veinid just vanade puude saagist (40-60+ aastat). Ta kasutab ainult Fiesole piirkonnale omaseid marjasorte - Sangiovese, Caniolo ning Colorino. Sealne pinnas koosneb peamiselt savist, liivast ja lubjakivist ning on fosfori, kaaliumi ning magneesiumi rikas.

"In a region abundant with an ocean of average wines, those that emerge from Bibi Graetz's tiny estate are nothing short of extraordinary. This is a superb set of releases and I can't recommend the wines highly enough." Antonio Galloni

Testamatta on valmistatud veinimõisa parimatest Sangiovese viinamarjadest. Veini valmistamine on orgaaniline. Veiniaia vanus on vahemikus 40-65 aastat ning on ideaalse lõunapoolse asetusega 250 meetri kõrgusel merepinnast. Saagikus on väga madal, üks veinipuu annab vaid 500 grammi viinamarju. Kääritamine toimub 225 liitri suurustes avatud Prantsuse tammevaatides, pärast mida laagerdub vein 18 kuud tammes ning 6 kuud pudelis enne müügile tulekut.

Aroomis on tunda metsmarju (metsmaasikaid), ploome, kuivatatud lilli, seedrit, nahka, jasmiini ning kergelt ka tumedat šokolaadi ja vaniljet. Võib kohati meenutada Burgundia veinidele omaseid aroome. Maitse on täidlane, jõuline ning tanniinid on äärmiselt siidised ja rafineeritud. Maitses on tunda mustsõstart, küpseid puuvilju ning piimašokolaadi. Ülipikk, pehme ja samas väga jõuline järelmaitse, mis kestab minuteid. Aastane toodang on 1000 kasti. Vananemispotentisaal 15+ aastat.

Testamatta degustatsiooni video [link]. Veinimaja tutvustav video [link]

James Suckling 99 p Top 100 Italian Wines of 2017 #45

"A stunning wine. This is the best Testamatta ever made. Fascinating aromas of red fruits, tea, bark and wet soil as well as fresh leather. Full body, silky tannins and a juicy finish. I love the tension and texture of this great red. So gorgeous to taste now but better in 2021." James Suckling