Terre di San Leonardo, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Terre di San Leonardo, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Nimi: Terre di San Leonardo, Vigneti delle Dolomiti IGT, Tenuta San Leonardo 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Trentino

Tootja: Tenuta San Leonardo

Aastakäik: 2016

Mari: 50% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot, 10% Carmenere

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1922

Hind: 19.50

Hinnaklass:

Terre on Tenuta San Leonardo veinimaja üks uusimaid veine, mis valmistatud 50% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot ja 10% Carmenere viinamarjadest. Viinapuude keskmine vanus on 5-25 aastat ning saagikus 50 hl/ha kohta. Viinamarjad koristatakse oktoobris.

Peale koristust pressitakse marjad õrnalt ning kestad on veinivirdega kontaktis pikalt. 80% veinist laagerdub 18 kuud Slavonia suurtes tammevaatides ning 20% veinist 6 kuud Prantsuse barrique tammevaatides. Pudelis seisab vein veel vähemalt 6 kuud.

Aroomis on tunda head puuviljasust, musti kirsse, mustsõstart, natuke mustikat, eukalüpti, šokolaadi ja vaniljet. Maitse on kuiv, pehme, heas balansis ja järelmaitse natuke mõru ja vürtsikas. Serveerida 16 kraadi juures. Toitudest sobib riisi ja pasta roogadega tomati- ja/ või lihakastmes, täidetud pastaga, grillitud lihaga, valge lihaga ning pehmete juustudega. Vananemispotentsiaal 5-8 aastat.

Tenuta San Leonardo veinimaja ajalugu ulatub tagasi 10. sajandisse. Tänase omaniku Marchese Carlo Guerrieri Gonzaga suguvõsa omandusse tuli mõis 1724. aastal kui valdus alustas tegevust veinitootmisega. Tenuta San Leonardo asub Lõuna-Trentinos Sarnis asula lähistel, Adige jõe vasakul kaldal. Mõis koosneb kokku 300 hektarist, millest vaid 20 hektarit on veinipuude all. Veiniaiad asuvad Monte Baldo ja Monti Lessini nõlvakutel 150 meetri kõrgusel merepinnast, pinnas koosneb lahtisest jämedast kruusast, mis on segatud liivaga.

Alates 2015. aastast on veinimõis sertifitseeritud orgaaniline.