Taurasi DOCG, Pietracupa 75cl

Taurasi DOCG, Pietracupa 75cl

Nimi: Taurasi DOCG, Pietracupa 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Campania

Tootja: Pietracupa

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Aglianico

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1784

Hind: 47.30

Hinnaklass:

Sabino Loffredo on Itaalia veinimaastiku üks säravamaid staare. 20 aastat tagasi asutas Sabino isa Pietracupa veinimaja eesmärgiga näidata, et Montefredane mägisel alal saab valmistada Campania ja kogu Itaalia parimaid veine. Keskendutatakse valgete veinide tootmisele, kuid toodetakse ka üliväike kogus punaseid veine. 

Pietracupa veinimajal on 5.5 hektarit veiniaedu ning toodetakse umbes 50000 pudelit aastas. Montefredane pinnase pealmises kihis on õhuke savi ja liiva kiht, sügavamal aga iidsed vulkaanilised tufo kivimid, just need vulkaanilised kivimid võimaldavad teha veine, mis on stiililt värsked, kõrge mineraalsusega, stiilipuhtad, pika elueaga, elegantsed ja hea kontsentratsiooniga. 

Pietracupa Taurasi on valmistatud ülihoolikalt selekteeritud käsitsi korjatud Aglianico viinamarjadest. Veinaed on 15 aastat vana ja seal on rikkalik vulkaaniline pinnas. Marjad koristatakse oktoobri alguses, need pressitakse aegalselt ja ettevaatlikult, alkoholkäärimine toimub roostevaba terasest mahutites ja vein laagerdub suurtes tammevaatides 24-30 kuud (sõltuvalt vaadist), pärast pudelisse villimist küpseb vein minimaalselt 12 kuud.

Intensiivse rubiinpunase värvusega, aroom on väga marjane ja värske, tunda punaseid marju, ürte, õrna vürtsikust, salveid, isegi tsitruseid. Maitse on siidine ja värske, delikaatne mineraalsus, elegantsed tanniinid, äärmiselt pehme ja püsiv järelmaitse. Mitmedimensiooniline vein unikaalse karakteri ja rafineeritud stiiliga. Toitudest sobib hästi tugevamate pastaroogadega, küpsetatud punase lihaga, ulukilihaga ja küpsete juustudega. Serveerida 14-15 kraadi juures ja soovitav on vein dekanteerida 1-2 tundi enne serveerimist. Veinil on väga pikka vananemispotentsiaal 15 - 20 aastat.