Soffocone di Vincigliata, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Soffocone di Vincigliata, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Nimi: Soffocone di Vincigliata, Toscana IGT, Bibi Graetz 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Bibi Graetz - Testamatta

Aastakäik: 2013

Mari: 90% Sangiovese, 7% Canaiolo, 3% Colorino

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1954

Hind: 44.30

Hinnaklass:

Bibi Graetz on väike butiikveinimaja, mis on suhteliselt lühikese ajaga (esimene aastakäik oli 2000.) jõudnud Itaalia kultustootja staatusesse. Veinimaja asub Firenze külje all Fiesole linnas. Bibi armastab väga vanu veinipuid ning toodab enamus oma veinid just vanade puude saagist (40-60+ aastat). Ta kasutab ainult Fiesole piirkonnale omaseid marjasorte - Sangiovese, Caniolo ning Colorino. Sealne pinnas koosneb peamiselt savist, liivast ja lubjakivist ning on fosfori, kaaliumi ning magneesiumi rikas.

"In a region abundant with an ocean of average wines, those that emerge from Bibi Graetz's tiny estate are nothing short of extraordinary. This is a superb set of releases and I can't recommend the wines highly enough." Antonio Galloni

Soffocone di Vincigliata on valmistatud 90% Sangiovese 7% Canaiolo ja 3% Colorino viinamarjadest. Selle üksikaia veinipuud on keskmiselt 40 aasta vanused. Veiniaed on ideaalse lõunapoolse asetusega 250 meetri kõrgusel merepinnast. Kääritamine toimub terasmahutites 15-18 päeva, pärast mida laagerdub vein väikestes Prantsuse tammevaatides 18 kuud (5% uued ning 95% teise aasta vaadid).

Veini nime päritolu kohta tasub kindlasti ära vaadata video [link]. Veinimaja tutvustav video [link].

Aroomis on tunda kohvi, nahka, tubakat, küpseid kirsse, metsmarju ning õrnalt tammest tulevat vaniljet. Maitse on pehme ja siidine, esile tuleb ülipuhas kirsi noot, vaarikas, maasikas, aniis, lavendel ning pinnaselisus. Väga komplekssne, eelkõige elegantne, heas tasakaalus ning kergesti joodav vein (ka noorena). Väga kauakestev järelmaitse. Esimene aastakäik oli 2002 ning aastane toodang on 15 000 pudelit. Vananemispotentsiaal kuni 15 aastat.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri
James Suckling 92p