Sito Moresco, Langhe Rosso DOC, Gaja 75cl

Sito Moresco, Langhe Rosso DOC, Gaja 75cl

Nimi: Sito Moresco, Langhe Rosso DOC, Gaja 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Angelo Gaja

Aastakäik: 2011

Mari: 35% Nebbiolo, 35% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1382

Hinnaklass: €€

Punavein, kus on on ühendatud omavahel Piemonte kõige tähtsam marjasort Nebbiolo, "bordeaux" marjasortidega Cabernet ja Merlot.Sito Moresco tähendab tõlkes "Moresco koht", viidates veini Nebbiolo marjade ühe põhilise kasvukoha endiste omanike perekonnanimele Moresco’le. Veini valmistamisel kasutatavad viinamarjad korjatakse erinevatest Gaja perekonna viinamarjaaedadest Barbaresco’s, Treiso’s ja Serralunga’s. Aedade kogupindala on 14 hektarit ja põhiliselt domineerib pinnases lubjakivi.

Veini valmistamiseks kasutatakse 35% Nebbiolo, 35% Merlot ja 30% Cabernet viinamarju. Iga viinamarjasort kääritatakse eraldi, käärimine toimub koos kestadega roostevaba terasest mahutites kontrollitud temperatuuril 25 - 27 kraadi juures 2 nädalat. Pärast käärimisprotsessi lõppemist ja malolaktilise käärimise toimumist, segatakse veinid omavahel ja laagerdatakse varem kasutatud "barrique" tammevaatides 18 kuud. Veini vanandatakse pudelis vähemalt 6 kuud enne väljastamist.

Sito Moresco ühendab endas Nebbiolo keerukuse ja pikaealisuse, Merlot ja Cabernet pehmuse ja elegantsuse. Vein väljendab ideaalset tasakaalu tanniinide ja puuviljalisuse vahel. Elegantne, puhas ja tasakaalustatud aroom, milles tunda rohkelt punaseid marju. Intensiivse puuviljade maitsega, väga elegantne ja heas tasakaalus. Värske, puuviljaline lõppmaitse siidiste tanniinidega. Sobib suurepäraselt joomiseks noorelt, samas hea küpsemispotentsiaal 10 – 12 aastat.