Sena, Valle Aconcagua, Vina Sena 75cl

Sena, Valle Aconcagua, Vina Sena 75cl

Nimi: Sena, Valle Aconcagua, Vina Sena 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Aconcagua Valley

Tootja: Vina Sena

Aastakäik: 2015

Mari: 57% Cabernet Sauvignon, 21% Carmenere, 12% Malbec, 7% Petit Verdot, 3% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1133

Hind: 149.00

Hinnaklass: €€€

Seña on Tšiili enimhinnatud vein. Esialgu oli Seña Eduardo Chadwicku (Viña Errazuriz) ning Robert Mondavi ühisprojekt, kuid 2004. aastast kuulub kogu projekt Eduardole. Chadwicki ning Mondavi leidsid peale pikki otsinguid unikaalse 42 ha suuruse asukoha Aconcagua Valley's, kus viinamarjad saavutavad ideaalse küpsuse, kuid andes samas maksimaalselt elegantse tulemuse. Kahe mehe eesmärk oli valmistada maailma üks parimaid veine, mis suudaks "konkureerida" parimate Bordeaux, Toskaana ning Napa Valley veinidega. Alates 2005. aastast on Seña sertifitseeritud biodünaamiliseks.

Vein on valmistatud 57% Cabernet Sauvignon, 21% Carmenere, 12% Malbec, 7% Petit Verdot ja 3% Cabernet Franc viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi 12kg kastidesse, misjärel toimub veinimajas topeltsorteerimine. Vein kääritatakse terasmahutites 24-28 kraadi juures, pärat mida laagerdub vein 22 kuud väikestes Prantsuse tammevaatides, millest 70% on uued. Toimub ka täielik naturaalselt algav malolaktiline kääritamine.

Aroomis on tunda mustsõstraid, roosiõisi, lavendlit, tuliseid kive ning münti. Maitse on suurepärases tasakaalus, täidlane, uskumatu sügavuse ja kontsentratsiooniga. Väga lihvitud tanniinid. Kvaliteedi ja struktuuri poolest ei jäe kindlasti alla Bordeaux First Growth veinidele. Üli pika järelmaitsega. Aastane toodang on vaid 700 kasti. Soovitatav joomisaken 2019-2030.

Kuulsatest Berliini ja Aasia pimedegustatsioonist, kus Seña on olnud uskumatult edukas, on võimalik lugeda siin.

James Suckling 100 p ("The highest scoring Chilean wine ever")