Se, Salento Primitivo IGT, Gianfranco Fino 75cl

Se, Salento Primitivo IGT, Gianfranco Fino 75cl

Nimi: Se, Salento Primitivo IGT, Gianfranco Fino 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Puglia

Tootja: Gianfranco Fino

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Primitivo di Manduria

Alkoholisisaldus: 15,5% vol.

Tootekood: 1973

Hind: 59.60

Hinnaklass: €€

Gianfranco Fino eesmärk on algusest peale olnud saavutada maksimaalne kvaliteet ilma igasuguste kompromissideta. Gianfranco pöörab isiklikult tähelepanu ka kõige pisematele detailidele. Kogu veinivalmistamine on praktiliselt identne tema lipulaevale ES'ile, vaid ühe erinevusega, see vein on valmistatud noorematest veinipuudest.

Veiniaia pinnases domineerib punane savi. Kõik veinipuud on pookimata („bush planting") ja Gianfranco ei kasuta ühtegi kemikaali ega väetist. Pärast seda kui viinamarjad on saavutanud ideaalse küpsuse, lastakse neil veel mõnda aega järelvalmida, et saavutada maksimaalne kontsentratsioon. Koristus toimub käsitsi augusti lõpus ning viinamarjad transporditakse kliimakontrolliga autos veinimajja. Saagikus on ülimadal, vaid 400 grammi puu kohta (umbes üks pudel puu kohta).

Peale hoolikat sorteerimist, pressitakse marjad õrnalt. Leotus toimub 70 HL suurustes roostevaba terasmahutites 23-25 kraadi juures. Vein laagerdub 9 kuud 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, millest 50% on uued ja 50% teise aasta vaadid. Pudelis rahuneb vein veel omakorda 9 kuud. „Se" on pudeldatud selgindatama ja filtreerimata. Aastane toodang on 15,000 pudelit.