Savigny-Dominode Premier Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Savigny-Dominode Premier Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Savigny-Dominode Premier Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2017

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 235

Hind: 59.10

Hinnaklass: €€

Savigny on ilus väike Burgundia külake, mida võib kiirteel sõites vaid vilksamisi näha, kuid ta avab oma võlu alles seda külastades. Tehniliselt peaks kutsuma küla Savigny-lés-Beaune, vahesõna "lés" tuleb ladinakeelsest sõnast "latus", mis tuletatuna peaks tähendama "kõrval", seega Savigny küla Beaune’i kõrval. Küla ise asub armsa Fontaine-Froide oru sissesõidul, viinamarjaaiad võib jagada suuresti kahte ossa, need mis on Pernand-Vergelesses läheduses ja need mis on Beaune'i linna läheduses.

Veini valmistamiseks kasutatud viinamarjad on kasvanud Beaune’i linna lähistel asuvatel kirdepoolsetel nõlvakutel, Le Dominode 1er Cru viinamarjaaedades, kus pinnases on segunenud mergel, kriidi - ja lubjakivi. Veiniaedade nimi Le Dominode on saanud oma nime ladina keelse nime "Dominus" järgi, samuti tuntud kui "Isanda aiad" kuna ajalooliselt omas seda ala Savigny Lord. La Dominode on kokku 6.7 ha suurune aed ning kindlasti Savigny üks hinnatumaid 1er Cru aedasid. 

Valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest. Vein laagerdub tammevaatides 18 kuud. Vein on värvuselt rubiinpunane purpuri varjunditega. Aroomis on tunda punaste marjade moosi (kirss, vaarikas), šokolaadi ja meeldivat vürtsi. Maitselt külluslik, kompleksne ja selge, tunda ilmekat puuviljalisust, lagritsat, vürtse, delikaatset tamme, väga hästi balansseeritud ja harmooniline. Ideaalne koos lihaga kastmes, ulukilihaga ja juustudega. Serveerida 16 kraadi juures Riedeli Pinot Noir klaasist. Vananemispotentsiaal 2030 - 2035.