Santo Spirito, Etna Rosso DOC 75cl

Santo Spirito, Etna Rosso DOC 75cl

Nimi: Santo Spirito, Etna Rosso DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tenuta delle Terre Nere

Aastakäik: 2013

Mari: 95% Nerello Mascalese, 5% Nerello Cappuccio

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1793

Hind: 38.20

Hinnaklass:

Santo Spirito on valmistatud 98% Nerello Mascalese ja 2% Nerello Cappuccio viinamarjadest. Veinipuud on istutatud 1913. ja 1973. aastal. Veiniaiad asuvad 700-750 meetri kõrgusel merepinnast. Marjade korjamine toimub tavaliselt oktoobri keskel, mis on piirkonna kõige hilisem korjeaeg. Enne käärimist on veinivirre kestadega kontaktis 8-10 päeva. Kääritamine toimub terasmahutites, pärast mida on ka täielik malolaktiline kääritamine. Vein laagerdub 18 kuud väikestes tammevaatides.

Aroom on elegantne, komplekssne, tunda on küpseid puuvilju, magusaid vürtse, tubakat, lagritsat ja fenkolit. Maitse on väga kontsentreeritud ja samas elegantne, sarnanedes Burgundia Pinot Noir'le. Serveerida 18 kraadi juures  Riedeli Pinot Noir klaasist. Toitudest sobib erinevate lihadega ning küpsete juustudega. Vananemispotentisaal on 10 aastat. Aastane kogutoodang on vaid 6 000 pudelit. Mõis on sertifitseeritud orgaaniline alates 2012. aastakäigust.

Etna sarnaneb kliima poolest pisut Burgundiaga ja veinidel on teatud sarnasus Burgundia Pinot Noir või Piemonte Nebbiologa. Etnat kutsutakse vahel ka hellitavalt "Vahemeremaade Burgundiaks". Tenuta delle Terre Nere veinivaldus asub Sitsiilias, Etna vulkaani põhjapoolsel küljel. Valdusel on 15 hektarit veiniaedu, mille kõrgus merepinnast on 600-900 meetrit. Need on kõrgeimal asuvad punased viinamarjaaiad kogu "vanas maailmas". Pinnas on põhiliselt vulkaaniline kivim, segu vulkaanilisest tuhast, liivast ja kividest, osades aedades esineb ekstreemset pinnast nagu must pimsskivi ja must vulkaanikivi.


Gambero Rosso 3 Glasses
Wine Advocate 93 p
Antonio Galloni 90 p