Santenay Premier Cru Clos de Tavannes AC 75cl

Santenay Premier Cru Clos de Tavannes AC 75cl

Nimi: Santenay Premier Cru Clos de Tavannes AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Domaine de l'Abbaye de Santenay - Michel Clair

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 246

Hinnaklass: €€

Santenay küla asub umbes 20 km Beaunest lõunas ning veiniaedu on seal päris palju, kokku 407 hektarit, millest 140 hektarit on Premier Cru aiad. Clos de Tavannes Premier Cru aed on 5.3 ha. Lisaks lubjakivile ja savile, mis on ka teistest Premier Cru aeadades, on siin ainukesena ka liiva.

Domaine Abbaye de Santenay on pika ajalooga veinimõis (6. põlvkond) ning neile kuulub kokku 11 hektarit veiniaedu. Alates 2005. aastast on selles veinimõisas näha olnud märkimisväärset kvaliteedi tõusu, sest uue põlvkonna tulekuga on vähendatud oluliselt saagikust ning investeeritud veinikeldrisse. Clos de Tavannesi veinipuud on väga vanad (50-85 aastat). Vein laagerdub väikestes tammevaatides 12 kuud.

Veinil on sügav rubiin punane värvus purpuri varjunditega. Aroom on väga värske ja marjane, eristuvad mustsõtrad (cassis) ja põldmarjad, delikaatne tammevanilje noot. Maitselt üllatavalt rikkalik ja täidlane, nooruslikud tanniinid, hea vürtsikus. Serveerida koos loomalihaga rikkalikus veinikastmes, küpsetatud metssea või hirvelihaga, maksast terriiniga, metslinnulihaga või pardilihaga, keskmiselt küpsete juustudega. Soovitatav serveerimistemperatuur on 15-16 kraadi.