Saint-Joseph AC, Maison Nicolas Perrin 75cl

Saint-Joseph AC, Maison Nicolas Perrin 75cl

Nimi: Saint-Joseph AC, Maison Nicolas Perrin 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, North-Rhone

Tootja: Maison Nicolas Perrin

Aastakäik: 2011/2013

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 529

Hinnaklass:

Maison Nicolas Perrin sai alguse pärast Perrini perekonna (lõuna Rhone spetsialistid) ja põhja Rhone eksperdi Nicolas Jaboulet kohtumist. See väike negociant firma ei oma veiniaedu, vaid nad tuvastavad eri põhja Rhone piirkondade parimad kasvualad ning ostavad kokku noore veini piirkonna parimatelt kasvatajatelt. Samas kontrollivad nad veinivalmistamist väga hoolikalt. Seejärel laagerdatakse veinid Perrini veinikeldris. Marc Perrin teep lõpliku veinisegu ning Nicolas tegeleb müügiga. Ettevõtmine sai alguse alles 2009. aastal ning veini toodetakse väga väikestes kogustes, kuni 35 000 pudelit aastas. Kuna püsikulud on väikesed ei pea nad suurtes kogustes veini tootma, vaid saavad keskenduda ainult kvaliteedile.

Saint Joseph küla nimetati kunagi "Vin de Tournon" ning mungad, kes siin elasid tootsid veini küla taga mäe otsas asuvast veiniaiast. Siinne pinnas koosneb põhiliselt graniidist. Vein on valmistatud 100% Syrah'st. Enne käärimist toimub külmleotus, et tuua esile puuviljasust. Käärimine toimub 20 päeva ning vein laagerdub 1-2 aasta vanustes tammevaatides 10 kuud.

Aroom on intensiivne, tunda on head puuviljasust (metsmarju). Maitse on täidlane, võimas, samas elegantne ja pehmete tanniinidega. Saint Josephi omapära on, et need veinid on parimad just noorelt (vananemispotentsiaal kuni 3 aastat). Serveerida 17 kraadi juures grillitud lihaga või tuviga. Vananemispotentsiaal 5-6 aastat.

Robert Parker - 87p