Rosso del Conte, Contea di Sclafani DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Rosso del Conte, Contea di Sclafani DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Nimi: Rosso del Conte, Contea di Sclafani DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tasca d'Almerita

Aastakäik: 2010

Mari: 62% Nero d'Avola, 38% Perricone

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1305

Hinnaklass: €€

1960ndate lõpus otsustas veinimaja teha erilise veini Sitsiilias, mis suudaks vananeda nagu kuulsad Bordeaux või Toscana veinid. Rosso del Conte valmistatakse peamiselt Nero d'Avola (62%) viinamarjadest, mille viinapuud on üle 50 aasta vanad, teise marjana kasutatakse kompositsioonis unikaalset ja haruldast Perricone (38%) viinamarja. Viinamarjad on korjatud Regaleali valdusel asuvast 8 hektari suurusest eraldisesisvast veiniaiast.

Viinamarjaaiad asuvad 470 meetri kõrgusel merepinnast ning pinnases domineerib savi ja liiv. Saagikus on madal, vaid 6 tonni hektarilt. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri teisel poolel ja oktoobri alguses. Käärimine toimub terasmahutites 20-28 kraadi juures. Veinivirre on kestadega kontaktis 20 päeva. Samuti toimub täielik malolaktiline käärimine. Vein laagerdub 18 kuud 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, mis on 100% uued. Lõpus puhkab vein veel 6 kuud pudelis.

Värvuselt on vein rubiinpunane. Aroomis on vürtse, lagritsat ja puuviljasust. Maitse on hästi balansseeritud, hea värskus, siidisus ja ümarad tanniinid ning väga pikk järelmaitse. Serveerida 18 kraadi juures ning soovitav on veini dekanteerida.

Gambero Rosso - 3 Glasses
James Suckling 95 p
Wine Enthusiast 92 p