Romanico, Toro DO 75cl

Romanico, Toro DO 75cl

Nimi: Romanico, Toro DO 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Toro

Tootja: Bodega Teso la Monja

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Tinta de Toro (Tempranillo)

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1418

Hinnaklass:

Vein on valmistatud 100% Tinta de Toro (Tempranillo) viinamarjadest, mis tulevad Valdefinjase ja Toro külade aedadest. Veinipuude keskmine vanus on 15-20 aastat. Viinamarjad koristatakse käsitsi oktoobri alguses. Peale esmast sorteerimis aedades läbivad marjad teistkordse valiku veinimajja saabudes. Saagikus on madal, vaid 22 hl/ha. Käärimine toimub 25-27 kraadi juures 8 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 16 päeva. Malolaktiline käärimine toimub Prantsuse tammevaatides, kus ka vein laagerdub 6 kuud.

Aroomis on tunda küpseid punaseid puuvilju ja natuke balsaamikot. Maitse on pehme ja siidine, tunda on head happesust, puuviljasust, pehmeid tanniine ja hästi integreeritud tamme nüansse. Serveerida 16 kraadi juures punase lihaga, ahjupraadidega, hautistega või vürtsikamate toitudega. Vananemispotentsiaal 10 aastat.

Teso La Monja on Egureni veiniperekonna uus projekt Toro D.O. piirkonnas Hispaanias, kuid juba on need veinid saanud ülemaailmse tunnustuse osaliseks. Egureni perekond valis väga hoolikalt veiniaiad, mis asuvad Valdefinjas, Toro ja Villabuena del Puente külades. Neid piirkondi mõjutavad kõige rohkem Duoro jõgi ja Atlandi kliima, kus suved on kuivad ja kuumad ning talved on jäised ja külmad. Veiniaiad on peamiselt liivased, savise alamkihiga (mis on hea veehoidja arvestades vähest sademete hulka). Samuti on pinnases suuri kivikamakaid, mis koguvad endasse päevase päikeseenergia ja jahedatelt öödel soojendavad need pinnast. Teso La Monja veinimaja kasvatab ainult Tinta de Toro viinamarju ning saagikus on äärmiselt madal (keskmiselt umbes 15 hl/ha; seadusega on lubatud 42 hl/ha), mis võimaldab valmistada väga kontsentreeritud ja kompleksseid veine.

Robert Parker 91 p
Stephen Tanzer 91 p