Robustus, Douro DOC, Niepoort 75cl

Robustus, Douro DOC, Niepoort 75cl

Nimi: Robustus, Douro DOC, Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Douro

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2008

Mari: Touriga Franca, Tinta Amarela, Tinta Roriz, Touriga Nacional, Tinto Cão jm.

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 922

Hind: 77.80

Hinnaklass: €€

Robustus oli esimene vein, mille Dirk Niepoort 1990 aastal tegi ning mida kunagi ei müüdud. Robustuse idee on teha vein, kus on kasutatud vana tamme laagerdumist, et pehmenda tanniine. Veiniaiad on kohati üle 100 aasta vanused (keskmine vanus 60 aastat) ning asuvad 350-550 meetri kõrgusel merepinnast.

Viinamarjad koristatakse käsitsi septembris. Käärimine toimub terasmahutites ning 50% ulatuses kasutatakse kobaraid. Veinivirre on kestadega olnud kontaktis 45 päeva. Vein laagerdub 2000 liitri suurustes tammevaatides 4 aastat. Toimub ka täielik malolaktiline käärimine (tammes). Pudelisse on vein villitud märtsis 2011, ilma filtreerimata.

4 aastat tammes ei ole võtnud Robustuselt nooruslikkust ja värskust, vaid on pigem andnud elegantsust ja komplekssust. Aroom on intensiivne, tunda on kohvi, sigarikarpi, tumedaid ja punaseid puuvilju, vürtsikust ja balsaamikot. Maitses on tunda pinnaselisust, värskendavat hapet ning hästi balansseeritud tanniine. Järelmaitse on äärmiselt pikk. Väga pika vanenemispotentsiaal. Serveerida 18 kraadi juures ning kindlasti dekanteerida. Toitudest sobib metslooma lihaga, pardiga, seentega ning trühvlitega. Aastane kogutoodang on 4000 pudelit.