Rennina, Brunello di Montalcino DOCG, Pieve Santa Restituta 75cl

Rennina, Brunello di Montalcino DOCG, Pieve Santa Restituta 75cl

Nimi: Rennina, Brunello di Montalcino DOCG, Pieve Santa Restituta 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Gaja - Pieve Santa Restituta

Aastakäik: 2006

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 15% vol.

Tootekood: 1721

Hinnaklass: €€€

Pieve Santa Restituta asub romantilises Toscana linnakeses Montalcino’s, mida ümbritsevad maalilised mäed ja tihedad metsad. Maastiku pinnasetüüp, pinnase koostis ja kõrgus merepinnast sobivad ideaalselt Sangiovese viinamarjasordile ja tulemuseks on kuulus Brunello di Montalcino vein. Valduse ostis Angelo Gaja 1994. aastal ja see oli tema kõige esimene valdus Toscanas.

Santa Restituta koosneb umbes 40 hektarist veiniaedadest ja seal valmib kaks Brunello di Montalcino veini Rennina ja Sugarille. Valdusel asub vana Santa Restitua kirik ehk "pieve”, mis on andnud ka nime veinivaldusele, kus on ajalooliste märkmete andmetel veini valmistatud juba alates 12. sajandist. Dokument aastast 715 viitab kohale nimega Rennina, mis asus Pieve Santa Restitua kõrval. On võimalik, et koht on saanud oma nime seal elanud rooma leegionäri Remnius’e järgi. Rennina on valmistatud 100% Sangiovese Grosso viinamarjasordist.

Viinamarjad on kasvanud kolmes eri aiakeses valduse Rennina tsoonis. Vein on kääritatud 3 nädalat roostevaba terasest mahutites ja seejärel laagerdatud 12 kuud väikestes barrique tammevaatides ja seejärel veel 12 kuud suurtes tammevaatides ja lõpuks vähemalt 24 kuud pudelis Restituta veinikeldrites. Rennina veiniaia rikkalik pinnas annab pehme ja elegantsete tanniinidega veini. Aroom on väga puhas ja külluslik, marjasordile omase nüansiga, küpsed tumedad puuviljad koos vürtsidega. Maitselt jõuline, siidise tekstuuriga, järelmaitse lihav ja püsiv, lihvitud tanniinidega. Tõeline meistriteos, mida võib keldris hoida aastakümneid.

Gambero Rosso - 3 Glasses