Redoma Tinto, Douro DOC, Niepoort 75cl

Redoma Tinto, Douro DOC, Niepoort 75cl

Nimi: Redoma Tinto, Douro DOC, Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Douro

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2007

Mari: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Amarela, Tinto Cao

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 915

Hinnaklass: €€

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL! 

Redoma oli Dirk Niepoorti esimene vein (aastal 1991). Väike, aga tuntud Niepoorti portveinimaja polnud kunagi varem veini teinud. Dirk nimetab Redomat metsikuks veiniks, mis on samas ehe ja südikas (nagu Duoro piirkond ise). Dirki eesmärk on tagada oma veinides heade tanniinide kvaliteet - mitteagressiivsed kuid intensiivsed. Selleks sordib ta välja liialt küpsenud marjad, mis on kasvanud kuni 120 aasta vanustes aedades. Saagikus on ka väike - vaid 5-6 hl /ha kohta. 

Pärast korjet septembris läbivad viinamarjad hoolika selekteerimise. Käärimine toimub ilma varteta, osaliselt terasmahutites ning osaliselt vanades kivitünnides, kuidas viinamarju sõtkutakse jalgadega. 60% veini laagerdub 22 kuud  Prantsuse tammevaatides. Malolaktiline käärimine toimub 2000 l suurustes tammevaatides.

Aroomis on tunda ploome, vürtikust, animaalseid aroome ja küpseid puuvilju. Maitses on tunda happelisust ning tanniine. Jõuline kuid samas värske. Pikk järelmaitse. Toitudest sobib ideaalselt vürtsika toiduga, poolküpse lihaga ja seentega. Serveerida temperatuuril 18 kraadi. Aastane toodang 31 000 pudelit.

Wine Spectator - 92 p
Robert Parker - 93 p
Decanter - 19/20 The Best of Douro