Ravera, Barolo DOCG, Vietti 75cl

Ravera, Barolo DOCG, Vietti 75cl

Nimi: Ravera, Barolo DOCG, Vietti 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Vietti

Aastakäik: 2010

Mari: 100% Nebbiolo

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1765

Hinnaklass: €€€

See Barolo on 100% Nebbiolo, mille viinamarjad tulevad 2.7 hektari suurusest Ravera nimelisest üksikaiast, mis asub Novello külas. Ravera veiniaed on ideaalse edelapoolse asetusega ning pinnases on kaltsiumirohke savi. Veinipuud on 5-60 aasta vanused. Saagikus on 20 hl/ha kohta.  

Kääritamine kestab 35 päeva terasmahutites 30-32 kraadi juures. Seejärel toimub aeglane ning pikk malolaktiline kääritamine suurtes tammevaatides. Seejärel on vein ühe aasta oma settega kontaktis, misjärel laagerdub 32 kuud Sloveenia suurtes tammevaatides. 2010 on pudeldatud filtreerimata juulis 2013.

Klassikaline Barolo, jõuliste tanniinidega. Aroom on hetkel üpris kinni, kuid klaasis avanedes on tunda erinevaid vürtse ning mentooli. Serveerida Riedeli Pinot Noir klaasist 18 kraadi juures. 

“The 2010 Barolo Ravera is one of the greatest wines I have ever tasted from Vietti. Stunning. It’s as simple as that: freshly cut flowers, mint, spices, crushed rocks and pine jump from the glass in a vivid, crystalline wine endowed with captivating purity, clarity and finesse. The 2010 takes hold of the palate and never lets up, gaining body, breadth and volume over time. A breathtaking, perfumed finish rounds out the finish” Antonio Galloni - 100p