Promis, Toscana IGT, Ca'Marcanda 75cl

Promis, Toscana IGT, Ca'Marcanda 75cl

Nimi: Promis, Toscana IGT, Ca'Marcanda 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Gaja - Ca'Marcanda

Aastakäik: 2020

Mari: 55% Merlot, 35% Syrah, 10% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1392

Hind: 52.30

Hinnaklass:

Promis esindab endas kombinatsiooni Angelo Gaja kahe Toscana valduse marjasaakidest: Merlot ja Syrah viinamarjad Ca’Marcanda veinimõisast Maremmas ja Sangiovese viinamarjad Pieve Santa Restituta valdusest Montalcinos. Viinamarjad on kasvanud põhiliselt väga rikkalikul "terre brune" ehk tumedal pinnasel.

Veini valmistamiseks kasutatakse 55% Merlot, 35% Syrah ja 10% Sangiovese viinamarju. Iga viinamarjasort kääritatakse eraldi ja segatakse omavahel koristusele järgneva aasta jaanuaris/veebruaris pärast malolaktilise käärimise lõppemist, seejärel laagerdub vein kord varem kasutatud barrique tammevaatides 18 kuud ning pärast villimist küpseb vein pudel veel 6 kuud. Tänu oma päikesepaistelisele iseloomule on vein ülemaailmselt väga populaarne erinevates veinibaarides ja restoranides.

Veini karakteris segunevad suurepäraselt Bolgheri terroir iseloomuomadused, Merlot ja Sangiovese nõtke elegantsus ning Sangiovese askeetlikus, mis on kõik omavahel seotud ideaalselt tasakaalustatud pakendis. Väga hea balansiga happesuse ja puuviljasuse vahel, elav ja maitseküllane. Suurepärane joomiseks noorelt, samas omab head küpsemispotentsiaali 5 – 8 aastat.