Prephylloxera, La Vigna di Don Peppino, Etna Rosso DOC 75cl

Prephylloxera, La Vigna di Don Peppino, Etna Rosso DOC 75cl

Nimi: Prephylloxera, La Vigna di Don Peppino, Etna Rosso DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tenuta delle Terre Nere

Aastakäik: 2009

Mari: 95% Nerello Mascalese, 5% Nerello Cappuccio

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1316

Hinnaklass: €€€

Etna Rosso Prephylloxerat valmistatakse 95% Nerello Mascalse ja 5% Nerello Capuccio viinamarjadest. Viinapuud asuvad 1 hektaril ning on rohkem kui 140 aastat vanad (istutatud 1870 a.). Marjade korjamine toimub tavaliselt oktoobri keskel ja lõpu poole, mis on piirkonna kõige hilisem korjeaeg. Käärimine toimub terasmahutites, pärast mida vein laagerdub 15-18 kuud tammevaatides.

Aroomis on tunda punast kirssi, roosi õisi, mineraalsust ja natuke vürtsikust. Maitse on äärmiselt kontsentreeritud, elegantne ning sarnaneb Burgundia Pinot Noir'le. Serveerida 16-18 kraadi juures punase lihaga, metlsooma hautistega ja küpsete juustudega. Võimalusel kindlasti dekanteerida. Vananemispotentisaal on kuni 25 aastat. Aastane kogutoodang on vaid 3 000 pudelit.

Etna sarnaneb kliima poolest pisut Burgundiaga ja veinidel on teatud sarnasus Burgundia Pinot Noir või Nebbiologa Barolost. Etnat kutsutakse ka hellitavalt "Vahemeremaade Burgundiaks". Tenuta delle Terre Nere veinivaldus asub Sitsiilias, Etna vulkaani põhjapoolsel küljel. Valdusel on 15 hektarit veiniaedu, mille keskmine kõrgus merepinnast on 600 - 900 meetrit. Need on kõrgeimal asuvad punase veinimarjaaiad kogu "vanas maailmas". Pinnas on põhiliselt vulkaaniline kivim, segu vulkaanilisest tuhast, liivast ja kividest, osades aedades esineb ekstreemset pinnast nagu must pimsskivi ja must vulkaanikivi.

Robert Parker - 97 p