Pinot Noir "La Taupe", Bourgogne AC 75cl

Pinot Noir "La Taupe", Bourgogne AC 75cl

Nimi: Pinot Noir "La Taupe", Bourgogne AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia

Tootja: Domaine Chavy-Chouet

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 258

Hinnaklass:

Romaric Chavy on oma perekonna 7. põlvkonna esindaja, kes ainult 22 aastaselt võttis veinimaja juhtimise üle. Muuseas tema ristiisa on kuulus Meursaulti veinimees Francois Mikulski, kelle juures ta ka 6 aastat praktiseeris.

Romaricule kuulub 13 hektarit veiniaedu ja aastane toodang on 80,000 pudelit. Kogu töö veiniaias ja keldris on orgaaniline, aga ilma sertifikaadita. Kõik marjad koristatakse käsitsi. Chavy-Choueti klientide hulgas on ka Londoni Claridges, Dorchester hotell, Alain Ducasse jne.

'La Taupe' nimeline üksikaed oli kuni 1970ndateni Pommardi AOC osa, ehk selle veini päritolu on Bourgogne märgistusega veini kohta rohkem kui soliidne. Veinipuud asuvad kohe Chateau du Pommardi kõrval ning on väga vanad, enamuses istutatud 1935. aastal. Aastas valmistab Romaric seda veini umbes 8,000 pudelit.

Vanad veinipuud annavad veinile väga küpsed ja täidlased tanniinid. Vein on väga värske, aroomis on puhtad vaarika ja kirsi noodid. Maitse on kerge ja eristuvad küpsed punased puuviljad. Meeldivalt värske järelmaitse. Seda veini võib juua väga noorelt. Serveerida 15-16 kraadi juures Riedeli Pinot Noir klaasist.