Pinot Noir "Cincuenta y Cinco 55", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Pinot Noir "Cincuenta y Cinco 55", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Pinot Noir "Cincuenta y Cinco 55", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1113

Hind: 68.30

Hinnaklass: €€

Cincuenta y Cinco on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest, mis pärinevad 1955. aastal istutatud veinipuudelt (kokku 6 ha). Viinamarjad koristatakse käsitsi ning automatiseeritud protsesse ei kasutata kogu veini valmistamise juures üldse. Peale mitmekordset sorteerimist suunatakse marjad täiskobaratena 200 liitristesse betoonmahutitesse, kus toimub käärimine 3 nädalat 26 kraadi juures. Mehhaanilist pressi ei kasutata, marjad purunevad oma raskuse all. Selline meetod toob esile väga vanade viinapuude elegantsed ja komplekssed tanniinid. Kui alkoholkäärmine on läbi, liigub vein gravitatsiooni jõul filtreerimata ja pressimata väikestesse Prantsuse tammevaatidesse 11-ks kuuks, millest 20% on uued. Piero eelistab Burgundia tammevaati, kuna see minimaliseerib oksüdeerumist ja ei anna veinile edasi väga tugevat tamme nooti. Tammevaadis toimub ka malolaktiline käärimine, mis kestab umbes 6 kuud. Vein pudeldatakse selgindamata ja filtreerimata.

Aroom on puhas, puuviljane, tunda on pipart, maitsetaimi, kaneeli, tsitrust, õrnalt maasikaid, küpseid kirsse, vaarikaid ja kakaod. Maitse on kuiv ja delikaatne. Tanniinid on pehmed ja siidised. Hea mineraalsus ja happesus. Järelmaitses on tunda tumedaid puuvilju, nahka ja vürtse. Serveerida 18 kraadi juures. Veini valmistatakse umbes 25 000 pudelit aastas. 

Bodega Chacra asub Rio Negro orus Põhja-Patagoonias ning kuulub Piero Incisa della Rocchetta'le (Piero vanaisa on maailmakuulsa Tenuta San Guido ja Sassicaia looja). Kõik mõisa veinid on valmistatud 100% biodünaamilisi ja orgaanilisi printsiipe järgides!

"The blue-fruit character is impressive with intense, violet and floral character, which turns redder with earthier notes. Full-bodied, tight and very chewy, yet the tannins spread across the palate, releasing pure, seductive fruit and tense, bright acidity." James Suckling 98 points