Pinot Noir "Barda", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Pinot Noir "Barda", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Pinot Noir "Barda", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2019

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 1110

Hind: 38.20

Hinnaklass:

Barda on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest, mis pärinevad 20 aasta vanustelt veinipuudelt. Samuti kasutatakse veini valmistamiseks mõisa kahe esiveini "Treinta y Dos" ja "Cincuenta y Cinco" aedade saaki. Mõlemad veinid on oma nime saanud veiniaedade istutamise aasta järgi, vastavalt 1932 ja 1955. Viinamarjad koristatakse käsitsi ning automatiseeritud protsesse ei kasutata kogu veini valmistamise juures üldse. Viinamarjad eemaldatakse vartest, sorteeritakse hoolikalt ning suunatakse väikestesse betoonmahutitesse. Käärimine toimub loodusliku pärmiga 17 päeva. Peale alkoholkäärimist liigub vein väikestesse Burgundia tammevaatidesse 11-ks kuuks.

Aroomis on tunda tagasihoidlikku münti ja puhast puuviljasust. Maitse on elegantne, tunda on küpseid ploome ja kirssi, natuke vürtsikust, karamelli ja koolat. Hea happesus ja mineraalsus. Tanniinid on kerged ja siidised. Järelmaitse on kauakestev ja tunda on herbe ja lagritsat. Toitudest sobib hautatud lihaga, lõhega, peedi ja kitsejuustu salatiga ja lihaskastmes pastadega. Serveerida 17-18 kraadi juures. Bardat toodetakse umbes 70.000 pudelit aastas.

Bodega Chacra asub Rio Negro orus Põhja-Patagoonias ning kuulub Piero Incisa della Rocchetta'le (Piero vanaisa on maailmakuulsa Tenuta San Guido ja Sassicaia looja). Kõik mõisa veinid on valmistatud 100% biodünaamilisi ja orgaanilise printsiipe järgides!

Detailsem info Bodega Chacra kohta on siin

"I love the forest-fruit, must and wet-earth character here. Perfumed. Medium body, very fine round tannins and intense, crushed stones. Hints of cedar and hazelnuts. Crunchy. Always an exciting pinot noir from Argentina." James Suckling 93 points