Palazzo della Torre, Veronese IGT, Allegrini 75cl

Palazzo della Torre, Veronese IGT, Allegrini 75cl

Nimi: Palazzo della Torre, Veronese IGT, Allegrini 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Veneto

Tootja: Allegrini

Aastakäik: 2016

Mari: 70% Corvina Veronese, 25% Rondinella, 5% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1324

Hind: 31.00

Hinnaklass:

Palazzo della Torre on valmistatud 70% Corvina Veronese, 25% Rondinella ja 5% Sangiovese viinamarjadest, mis pärinevad Podere Palazzo della Torre üksik-viinamarjaaiast Fumane di Valpolicella'st. Viinamarjaaed asub 240 meetri kõrgusel merepinnast ja see on istutatud ajavahemikul 1962 - 1989. Aed on ida vaatega, pinnas on väga mitmekesine, kuid põhiliselt kriidi ja lubjakivi segune. Viinapuude keskmine vanus on 22 aastat ja keskmine saagikus on 60 hl/ha kohta.

Antud veini valmistamismeetod on täielikult uudne ja mittetraditsiooniline. 70%-st koristatud viinamarjadest valmistatakse vein kohe, 30% viinamarjadest jäetakse 4 kuuks kuivama (appasimento). Pärast kuivamist viinamarjad pressitakse ja saadud mahl segatakse ülejäänud noore veiniga. Viinamarjad koristatakse käsitsi kahes etapis, septembri kolmandal nädalal koristatakse viinamarjad, mis jäetakse kuivama. Ülejäänud viinamarjad koristatakse käsitsi oktoobri keskel, varred eemaldatakse täielikult ja viinamarjad purustatakse. Käärimine toimub roostevaba terasest mahutites 25 - 33 kraadi juures ja matseratsioon kestab 10 päeva koos igapäevase ümberpumpamisega. Pärast esimese käärimise lõppemist jäetakse vein seisma kuni kuivamiselt tulnud viinamarjad purustatakse ja pressitakse. Seejärel segatakse veinid ja algab teistkordne käärimine roostevaba terasest mahutites 15 - 25 kraadi juures, kestes 5 päeva koos igapäevase ümberpumpamisega. Malolaktiline käärimine leiab aset viinamarjade koristusele järgneva aasta veebruari lõpus või märtsi alguses. Aprillis suunatakse vein tammevaatidesse, kus vein laagerdub 15 kuud. Pärast villimist küpseb vein pudelis veel 9 kuud.

Iseloomult täidlane, kuid samas äärmiselt pehme vein. Suurepärane kaaslane erinevate risotto'dega, (eriti nendega, mis on valmistatud sealihaga), grillitud või röstitud lihaga, samuti Veneto traditsiooniliste keedetud lihast roogadega. Serveerida 15 kraadi juures ja avada pudel vähemalt 1 tund enne serveerimist.