Opus One, Napa Valley, Opus One Winery 75cl

Opus One, Napa Valley, Opus One Winery 75cl

Nimi: Opus One, Napa Valley, Opus One Winery 75cl

Riik/regioon: Ameerika Ühendriigid, North Coast

Tootja: Opus One Winery

Aastakäik: 2013

Mari: 79% Cabernet Sauvignon, 7% Cabernet Franc, 6% Petit Verdot, 6% Merlot, 2% Malbec

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1226

Hinnaklass: €€€

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL; 2014 aastakäik saabub november 2017

Opus One on Napas paiknev kultusveinimõis, mis loodi kahe veinimaailma ikooni Baron Philippe Rothschildi ning Robert Mondavi ühisprojektina 1979. aastal. Opus One on ka üks nendest mitte Bordeaux tippveinidest, mida nüüdseks suures osas ainult läbi Bordeaux veinibörsi (Place de Bordeaux) müüakse. Neid veine ei ole palju - Itaaliast: Masseto ja Solaia; Prantsusmaalt: Hommage a Jacques Perrin; Tšiilist: Sena, Almaviva ja Clos Apalta ning USA-st - Opus One.

2012 oli Napas suurepärane aastakäik, Robert Parker on hinnanud seda 96 punkti vääriliseks ("Extraordinary"). Vein ise on valmistatud 79% Cabernet Sauvignon, 6% Merlot, 6% Petit Verdot, 7% Cabernet Franc ja 2% Malbec viinamarjadest. Kääritamine toimub terasmahutities viinamarjasortide kaupa eraldi. Vein laagerub 18 kuud 100% uutest Prantsuse tammevaatides ning enne müügile tulekut 18 kuud veel pudelis.

Aroom on väga puhas, tunda on seedrit, suitsu, uut nahka, tubakat, mustsõstraid, mustikaid, tumedat šokolaadi, värskeid ürte, münti ning metsaalust. Maitse on täidlane, tunda on šokolaadi ja sarapuupähkleid, hästi integreeritud ja siidised tanniinid. Meenutab kohtati Pauillaci tippveine. Järelmaitse kestab minuteid. 2013 on üks parimaid Opus One üldse. Soovitatav joomisaken 2018-2035.