Öö ja Päev, Douro DOC, Niepoort 75cl

Öö ja Päev, Douro DOC, Niepoort 75cl

Nimi: Öö ja Päev, Douro DOC, Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Douro

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2017

Mari: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Amarela, Tinto Cao

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 910

Hind: 14.00

Hinnaklass:

Veiniprojekt "Öö ja Päev" on valminud koostöös maailmakuulsa Portugali veinitootja Dirk Niepoorti ja rahvusvaheliselt tuntuima eesti joonisfilmikunstniku Priit Pärnaga. Veinipudeli etiketi on kujundanud Priit Pärn spetsiaalselt Eesti veinituru jaoks. Vaimukas lugu ja pildiseeria peegeldavad endas ka selgelt veini lõbusat karakterit: värske ja elav, kergelt joodav, samas küllaltki kompleksne ja mineraalne, klassikalise Douro oru punaveini maitsetesügavuse ja meeldiva happesusega.Öö ja Päev on valmistatud viinamarjadest, mis on kasvanud Cima Corgo’s, Douro orus. Põhiliselt on kasutatud viinamarjasorte nagu Touriga Franca, Tinta Roriz, Touriga Nacional, Tinta Amarela,Tinta Barocca ja Tinta Cao.

Viinapuuaedade pinnases domineerib kiltkivi, kõrgus merepinnast on 100 - 400 meetrit. Viinapuude vanus on 10 - 40 aastat, marjakorje toimub septembris eranditult käsitsi, et tagada viinamarjade ideaalne kvaliteet ja puhtus. 2005. aastakäigu veinimarjad koristati septembri kahel viimasel nädalal, pärast hoolikat marjade sorteerimist kääritati veinimarju roostevaba terasest mahutites, leotus kestis 8 – 12 päeva. Seejärel laagerdus 20% veinist 12 kuud 2- 3 aasta vanustes prantsuse tammevaatides, ülejäänud veinist aga roostevaba terasest vaatides, samas leidis aset ka malolaktiline fermentatsioon.

Värvuselt sügav rubiinpunane, aroom on intensiivne ja avar, eristuvad mustade ja punaste puuviljade vürtsikas karakter. Maitse on nooruslik, isuäratav ja tulvil värskust, suurepärane happesus, elegantne küpsete tanniinide struktuur, suurepärane lõppmaitse.