Nuits Saint Georges Premier Cru Les Proces AC 75cl

Nuits Saint Georges Premier Cru Les Proces AC 75cl

Nimi: Nuits Saint Georges Premier Cru Les Proces AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Arnoux-Lachaux

Aastakäik: 2011

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 232

Hinnaklass: €€€

Arnoux nimi on Vosne-Romanée's teada juba 19. sajandi keskpaigast. Kuni 2007. aastani oli veinimaja nimi Robert-Arnoux. Täna juhib mõisa 14 hektari suuruseid valdusi juba viies põlvkond. Burgundia veinide ühe suurima asjatundja Allen Meadows'i arvates on Arnoux-Lachaux veinid Vosne-Romanée ühed parimad.

Domaine Arnoux-Lachaux on kuulus oma pikaealiste veinide poolest, mida samas võib ka nautida noorelt. Viimastel aastatel on veinimaja järjest rohkem hakanud kasutama uut tamme. Seega sõltuvalt aastakäigust tuleb mõnikord natuke kauem oodata, et veinid saavutaksid ideaalse joogiküpsuse. Mõisa veinid on väga stiilipuhtad, elegantsed ning tihti kreemika tekstuuriga.

Veinipuude keskmine vanus on 60 aastat. Saagikus on väga madal ning premier cru aedade puhul jäetakse puudele vaid 6 marjakobarat. Nagu tänapäeva Burgundia väiketootjatele tavaks on töö ka selle maja veiniaias täiesti orgaaniline. Viinamarjad koristatakse käsitsi  ja kobarad eemaldatakse vartest. Veinivirde leotus ja kääritamine kestab kokku 15-22 päeva ning kasutatakse ainult looduslikku pärmi. Premier cru veinid laagerduvad suurtes tammevaatides 16 kuud, millest 50% on uued. Selgindamist ega filtreerimist ei rakendata.

Nuits Saint Georges 1er Cru 'Les Proces' aroomis on tunda küpseid punaseid sõstraid, tumedaid metsmarju ning taustal ka natuke vürtse. Vein on keskmise täidlusega, küllaltki jõuliste, aga mitte roheliste tanniinidega. Väga elegantne ja kauakestev järelmaitse. Proovi alates 2018.

Allen Meadows 89-92 punkti