Nuaré, Rosso delle Venezie IGT, Livio Felluga 75cl

Nuaré, Rosso delle Venezie IGT, Livio Felluga 75cl

Nimi: Nuaré, Rosso delle Venezie IGT, Livio Felluga 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Friuli Venezia Giulia

Tootja: Livio Felluga

Aastakäik: 2014

Mari: 50% Pinot Noir, 50% Merlot

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1716

Hind: 23.20

Hinnaklass:

Nuare on Livio Felluga modernne punavein, mis on valmistatud segades kokku kaks tuntud viinamarjasorti, Pinot Noir ja Merlot, umbes võrdsetes osades. Eri marjasortide segamine annab veinile tasakaalu ja kompleksust. Pinot Noir lisamine Merlot’le annab veinile värskust ja delikaatsust. Veini valmistamiseks kasutatavad viinamarjad pärinevad Friuli Orientale haldusalast, kõrgetel ja järskudel nõlvakutel asuvate veiniaedade pinnases domineerib kruus ja liivakivi. Marjakorje toimub käsitsi oktoobri esimesel nädalal, kobaratelt eemaldatakse varred ja marjad purustatakse. Virde leotus ja käärimine toimub kontrollitud temperatuuril roostevaba terasest mahutites 21 päeva koos sagedaste ümberpumpamistega, et saada rohkem värvi ja aroomi. Pärast käärimist toimub veinivirde pressimine ja vein suunatakse väikestesse Prantsuse tammevaatidesse 12 kuuks. Vein on villitud koristusele järgneva aasta jaanuaris ja vein küpseb pudelis omakorda 4 kuud.

Nuare'l on särav rubiinpunane värvus, sädeleva varjundiga. Aroom on kompleksne ja elegantne, väga värske ja elav, tunda head puuviljasust, eristuvad küpseid marjad, õrn alusmetsa hõng. Maitse on keskmiselt täidlane, üllatavalt pehme, kerged tanniinid on magusad ja hästi happesusega tasakaalus, lõppmaitse on intensiivselt puuviljaline ja mahlane, üllatav värskus. Sobiv kaaslane väga erinevate toitudega: tugevamaitseliste pastadega, vürtsikate riisiroogadega, grillitud või hautatud loomalihaga, küpsetatud linnulihaga, pardilihaga, vasikalihaga, küpsetatud sealihaga, keskmiselt küpsete juustudega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Livio Felluga on kahtlemata Friuli piirkonna parim veinitootja. Omanimelise veinimõisa asutas praeguseks 98 aastane Livio Felluga 1950datel ning täna juhivad seda 155 hektari suurust mõisa tema neli last. Mõisa veinid on kergesti äratuntavad tänu oma unikaalselte siltidele, mis kujutavad veiniaedade kaarte. See kujundus pärineb 1956. aastast kui Livio selle kujundas ning on säilinud muutmata siiamaani. Livio Felluga on saanud 21 korda Gambero Rosso'lt maksimaalse 'kolme  klaasi' auhinna! See paigutab ta Itaalia 25 parima veinimaja hulka, kus on ka sellised nimed nagu Gaja, Ca'del Bosco, Elio Altare, Allegrini, Tenuta San Guido, Tasca d'Almerita, Ornellaia, Isole e Olena, Argiolas, Montevetrano, Poliziano jne.