Mondot, 2. vin Chateau Troplong Mondot, Saint-Emilion Grand Cru AC 75cl

Mondot, 2. vin Chateau Troplong Mondot, Saint-Emilion Grand Cru AC 75cl

Nimi: Mondot, 2. vin Chateau Troplong Mondot, Saint-Emilion Grand Cru AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Libourne

Tootja: Chateau Troplong Mondot

Aastakäik: 2005

Mari: 90% Merlot, 5% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 632

Hinnaklass: €€€

Chateau Troplong-Mondot "teine vein", mis loodi 1985. aastal. Sellest elegantsest ja siidisest veinist on saanud omaette "grand cru". 1745 aastal ehitas Abbé Raymond de Sèze praegu eksisteeriva veinimõisa oma veiniaedade juurde. 1850 aastal võttis Raymond Troplong mõisa juhtumise üle. Praegu oma valdust Valette perekond, kes omandas veinimaja 1930ndate. Valette perekond on veinimõisa uuele tasemele viinud, mille kinnituseks 2006. aastal sai Troplong Mondot 1er Grand Cru Classé staatuse.

Veinimaja on Saint-Emillioni üks suurimaid valdusi, omades 33 hektarit veiniaedu, kus kasvatakse 90% ulatuses Merlot, 5% Cabernet Sauvignoni ja 5% Cabernet Franci. Saagikus on äärmiselt madal, 26hl/ha kohta. Pinnase peamises kihis savi, mille all on paks lubjakivi kiht. Viinamarjapuude keskmine vanus on 35 aastat, vanimad veinipuud istutati 90 aastat tagasi. Viinamarjad koristatakse käsitsti. Käärimine toimub temperatuurikontrolliga terasmahutites. Malolaktilne käärimine on täielik ja toimub tammevaatides. Mondot laagerub tammevaatides minimaalselt 12 kuud, millest 75% on täiesti uus tamm. Mondot toodetakse 10 - 30 tuhat pudelit aastas. Veini tegemist nõustab Michel Rolland.

Aroom on rikkalik, tunda on vürtsisust ja trühvleid. Maitse on äärmiselt täidlane, puuviljane, siidise struktuuriga ja pika lõppmaitsega. Serveerida 18 kraadi juures erinevate punaste lihadega, hautistega ning ka valge lihaga. Parim tarbimisaeg 10 aasta jooksul.