Merlot "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Merlot "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Nimi: Merlot "Mainque", Patagonia, Bodega Chacra 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Patagonia

Tootja: Bodega Chacra

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Merlot

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1111

Hinnaklass:

Mainque on valmistatud 100% Merlot viinamarjadest. Vein on nime saanud Mainque küla järgi, kus ümbruses Chacra viinamarjaaiad paiknevad. Viinamarjad koristatakse käsitsi ning automatiseeritud protsesse ei kasutata kogu veini valmistamise juures üldse. Peale mitmekordset sorteerimist suunatakse marjad 200 liitristesse betoonmahutitesse, kus toimub käärimine mitu nädalat 26 kraadi juures. Mehhaanilist pressi ei kasutata, marjad purunevad oma raskuse all. Selline meetod toob esile väga vanade viinapuude elegantsed ja komplekssed tanniinid. Kui alkoholkäärmine on läbi, liigub vein gravitatsiooni jõul filtreerimata ja pressimata väikestesse Prantsuse tammevaatidesse 24-ks kuuks, millest 20% on uued. Piero eelistab Burgundia tammevaati, kuna see minimaliseerib oksüdeerumist ja ei anna veinile edasi väga tugevat tamme nooti. Tammevaadis toimub ka malolaktiline käärimine. Vein pudeldatakse selgindamata ja filtreerimata.

Aroomis on tunda tumedat ploomi ja vürtsikust. Maitse on kauakestev ja kuiv. Tunda on vürtsikust (pipart) ja tammest tulevat delikaatset magusust. Samas värske, mineraalne ja pehmete tanniinidega. Järelmaitses on tunda mustsõstart ja ploomi. Serveerida 18 kraadi juures. Veini valmistati 2016. aastal 6426 pudelit. Vananemispotentsiaal 2030+.

Bodega Chacra asub Rio Negro orus Põhja-Patagoonias ning kuulub Piero Incisa della Rocchetta'le (Piero vanaisa on maailmakuulsa Tenuta San Guido ja Sassicaia looja). Kõik mõisa veinid on valmistatud 100% biodünaamilisi ja orgaanilise printsiipe järgides!

Detailsem info Bodega Chacra kohta on siin.