Maurizio Zanella, Rosso del Sebino IGT, Ca del Bosco 75cl

Maurizio Zanella, Rosso del Sebino IGT, Ca del Bosco 75cl

Nimi: Maurizio Zanella, Rosso del Sebino IGT, Ca del Bosco 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lombardia

Tootja: Ca' del Bosco

Aastakäik: 2009

Mari: 50% Cabernety Sauvignon, 25% Cabernet Franc, 25% Merlot

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1960

Hinnaklass: €€€

Maurizio Zanella kannab veinimaja asutaja nime ning on valmistatud veinimõisa parimatest aedadest. Vein on valmistatud 50% Cabernet Sauvignoni, 25% Merlot ja 25% Cabernet Franci viinamarjadest. Veinipuude keskmine vanus on 27 aastat.

Viinamarjad koristati eranditult käsitsi 14.septembril. Saagikus oli 9.3 tonni hektari kohta. Kääritamine kestis kontrollitud temperatuuril 22 päeva. Seejärel dekanteeriti vein väikestesse tammevaatidesse (60% uus tamm) 17 kuuks. Toimus ka täielik malolaktiline kääritamine. Pudeldamine toimub totaalselt hapnikuvabas keskkonnas, mis on Ca'del Bosco innovatiivne ja patenteeritud lähenemine. See võimaldab veinil tunduvalt kauem värske püsida ning palju vähem on vaja sulfiite kasutada (45 mg/liitri kohta, maksimaalne seaduslik limiit on 150 mg/l kohta). Vein pudeldati 29. juulil 2011 ning puhkab seal enne müüki vähemalt 3.5 aastat.

Serveerida 18 kraadi juures Riedeli Bordeaux /Cabernet klaasist. Soovitav on vein dekanteerida. Vananemispotentsiaal 20+ aastat.

Ca' del Bosco on Itaalia üks enim tunnustatud veinimajasid. Gambero Rosso veiniteatmikus on Ca'del Bosco võitnud kõige ihaldatumad „kolm klaasi" rekordilised 35 korda, olles Angelo Gaja järel teisel kohal. 1960ndate lõpus ostis Annamaria Clementi Zanella väikese maja Franciacorta mäe nõlvakul, mida kohalikud teadsid "Ca'del bosc" nime all. Maurizio Zanella oli üks esimesi, kes nägi Franciacortas suurt potentsiaali ning 1970ndatel muutis väikese maja uhkeks veinimõisaks, mis täna meenutab pigem kunstigaleriid.