Matetic Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Matetic Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Nimi: Matetic Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, San Antonio Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1131

Hinnaklass: €€

Mateticu viinamarjad pärinevad kahest El Rosario orus asuvast veiniaiast, kus pinnas on väga vaene (graniit ja savi) ja kliima pigem jahe. 2012 oli suurepärane aastakäik: soe ja kuiv ning viinamarjad saavutasid ideaalse küpsuse. 

Veinivalmistamine on biodünaamiline nii aias kui veinimõisas. Pärast käsitsi koristust, mitmekordset sorteerimist ja jahutamist eemaldatakse varred. Seejärel toimus külmleotus 10 päeva 2000 ja 5000 L suurustes terasmahutites. Kääritamise algatab ainult naturaalselt esinev pärm. Vein laagerdus Prantsuse tammevaatides 22 kuud ning pudelis veel 3 aastat. Vein on pudeldatud filtreerimata. 

Aroomis on tunda elegantset pipart, kannikesi, oliive, nahka, vürtse, shokolaadi, pehmet mentooli ja niisket pinnaselisust. Maitses on tunda värsket happesust ja magusaid velvetisi tanniini noote. Väga pikk järelmaitse. Soovitatav kindlasti dekanteerida ja serveerida 18 kraadi juures Riedeli Syrah klaasist. Toitudest sobib metslooma lihaga, lambaga, steigiga ja küpsete juustudega. 2012 aastakäiku valmistati vaid 277 kasti ehk 1662 pudelit!

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 25 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, mis on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid ja värskeid veine. Lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline ja biodünaamiline. 

James Suckling 97 p - kommentaari vaata siit.