Masseto (Merlot), Toscana IGT 75cl

Masseto (Merlot), Toscana IGT 75cl

Nimi: Masseto (Merlot), Toscana IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Tenuta Dell'Ornellaia

Aastakäik: 2011

Mari: 100% Merlot

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1378

Hinnaklass: €€€

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Massetot loetakse maailma üheks parimaks veiniks ja mõned nimetavad teda lausa 'Itaalia Petrus'iks'. Paljude veinikriitikute väga kõrged hinnangud ning ulmelised oksjoni tulemused räägivad enda eest. Masseto oli ka esimene Itaalia vein, mida alates 2006. aastakäigust hakati suures osas müüma läbi valitud viie Bordeaux négocianti kuulsal Place de Bordeaux'l.

Masseto üksik veinipuudeaed on 6.6 hektari suurune, istutatud 1984. aastal ning 100% Merlot. Savi pinnase mineraalne stuktuur imeb endasse palju vett ning seega on Masseto veiniaia pinnas alati jahedam ja tänu sellele on vein väga elegantse ja värske struktuuriga. Viinamarjad koristati käsitsi 15 kg kastidesse ideaalses küpsuses 25. august - 1.september. Seejärel toimus kahekordne sorteerimine, enne ja pärast vartest eemaldamist.

Kääritamine toimub terasmahutites kontrollitud temperatuuril veiniaia osade kaupa eraldi. Seejärel otsustab veinimeister Axel Heinz, mis aedade vein edasi väikestesse 100% uutesse Prantsuse tammevaatidesse (keskmise röstiga) suunatakse. Seal toimub ka täielik malolaktiline kääritamine.  Pärast lõpliku segu tegemist läheb vein veel üheks aastaks tammevaatidesse ning jõuab lõpuks müügile kolm aastat pärast viinamarjade korjamist.

Alates 2010. aastakäigust on igal pudelil turvamärgis ning kliendil on võimalik oma pudel identsifitseerida Masseto kodulehel.

Massetot valmistatakse aastas keskmiselt 30 000 pudelit.  

James Suckling 100p ja No 3 - Top 100 veini 2014 a.
Wine Spectator 97p
Duemilavini 5/5 grappoli