Malbec Terroir "Valle de Uco", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl

Malbec Terroir "Valle de Uco", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl

Nimi: Malbec Terroir "Valle de Uco", Mendoza, Altos Las Hormigas 75cl

Riik/regioon: Argentiina, Mendoza

Tootja: Altos Las Hormigas

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Malbec

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1115

Hind: 21.90

Hinnaklass:

Altos Las Hormigas Malbec Terroir valmistamiseks on kasutatud parima kvaliteediga käsitsi korjatud Malbec viinamarju. Kõik viinamarjad on kasvanud 100% Uco orus ja seal asuvates Vista Flores ja Tupungato veiniaedades. Veiniaedade pinnases on kruusa, meresettega segatud kiviklibu ja vähesel määral kriidikivi.

Igast veiniaist pärit viinamarjadest valmistatakse eraldi vein, lõplik segu luuakse viimase etapina. Viinamarjad sorteeritakse kaks korda sorteerimislaudadel, seejärel marjad pressitakse väga õrnalt ja suunatakse väikestesse terasmahutitesse külmleotamisele 5 päevaks 10 kraadi juures. Alkoholkäärimise alustamiseks lisatakse looduslikke pärmikultuure ja käärimine kestab 28-30 kraadi juures kokku 12 päeva, selle aja jooksul toimub 3 korda mahutite vahetus (rack & return) ja iga päev toimub 3 korda ümberpumpamine (pump-over), et saavutada maksimaalne värv ja kontsentratsioon. Veini laagerdusprotsees kestab kokku 12 kuud, 50% kogu veinist on hoitud betoonmahutites, 25% roostevaba terasest mahutites ja 25% laagerdatud põletamata tammevaatides. 

Malbec Terroir on väga elava rubiinpunase värvusega, aroomis on suurepärane kirss, värske jõhvikas, ürditee ja värske hein. Maitse on elav ja kontsentreeritud, samas meeldivalt ümar, eristuvad kannikesed, münt ja värsked punased puuviljad. Lõppmaitse on värske ja kauakestev, suurepärane balanss happesuse ja tanniinide vahel. Sobib joomiseks kohe, kuid omab väga head vananemispotentsiaali 10+ aastat. Serveerida koos küpsetatud lihaga, eriti veise – ja lambalihaga, madalal temperatuuril küpsenud ahjuroogadega koos juurviljadega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures ja soovitav on veini enne serveerimist dekanteerida.

Tim Atkin 92 p
Guia Penin 92 p
Robert Parker 90 p