Malbec "Terrasse", Cahors AC, Causse du Vidot 75cl

Malbec "Terrasse", Cahors AC, Causse du Vidot 75cl

Nimi: Malbec "Terrasse", Cahors AC, Causse du Vidot 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Chateau de Croisille

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Malbec

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 811

Hinnaklass:

Cahors (kaart) on Malbeci viinamarjasordi (Prantsusmaal tuntakse ka Cot nime all) sünnikoht, kuid 150 aastat tagasi jõudis Malbec läbi Tšiili esmakordselt Argentiinasse, kus see on muuseas enimlevinud viinamarjasort (27,000 ha). Malbec osutus Mendoza piirkonnas nii edukaks, et paljude jaoks ongi Malbec seotud ainult Argentiinaga.

2013. aasta suvel sattusid Altos Las Hormigase (meie Argentiina koostööpartner) üks omanik Antonio Morescalchi ja pinnase ekspert Pedro Parra pool juhuslikult Cahorsi. Neile korraldati põhjalik piirkonna tutvustus koos degusteerimisega. Mõlemad mehed usuvad väga tugevalt, et hea veini üheks peamiseks eelduseks on lubjakivine pinnas, mis annab veinile vajaliku mineraalsuse. Cahorsi pinnases on meeletult palju lubjakivi, kuid erinevate veinide proovimisel ei peegeldunud see karakter praktiliselt ühesgi veinis. [Antonio nägemus lubjakivist ja 3D tanniinidest]

Seega olles vaimustuses Cahorsi potentsiaalist otsustasid nad seal ise veini hakata valmistama. Nad tuvastasid kolm tootjat, kellega koos algatati ühisettevõtmine ja esimene aastakäik on nüüd pudelis. Altos Las Hormigase veinimeister Leonardo Erazo Lynch on ise korjamise ajal 90 päeva Cahorsis. Viinamarjad koristatakse käsitsi, mis on Cahorsis haruldane. Ning et säilitada veini(aia) omapära ja värskust on veinid laagerdunud ainult betoonmahutites.

Meie valikus on Causse du Vidot nimega veinid, mis tulevad Château les Croisille valdustelt, mis asuvad Cahorsi kõige kõremal ja jahedamal alal. Viinamarjad on kasvatatud orgaaniliselt Lot'i jõe äärsetel terrassidel. 

"After 15 minutes with Leonardo, I learned things that would have taken me five years to teach myself. I've completely changed our own range since. My ideal now is to make a Burgundy-like Malbec." - Germain Croisille

Vein on äärmiselt puhas, aromaatne ja värske. Väga meeldiv küps ja puuviljane mineraalsus (happesus). Tunda on ka kohalikke ürte. Andrew Jefford ajakirjast Decanter on nende veinide kohta öelnud: "dark, black-red Chablis".

Decanter 91p (lifted pure blackberries, fresh acidity and a earthy edge)