Lessona DOC 75cl

Lessona DOC 75cl

Nimi: Lessona DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Proprieta Sperino

Aastakäik: 2007

Mari: 95% Nebbiolo, 5% Vespolina

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1774

Hind: 54.60

Hinnaklass: €€

2004 oli väga hea aasta ning Lessona esimene aastakäik üldse. Viinamarjad pärinevad Ormeggio ja Castagnola aedadest Lessonas ning Cova aiast Castello piirkonnas. Lessona aedade pinnases on rohkesti merepõhja liiva ning hilisemate perioodide sedimente. Pinnas on mineraalide, raua, magneesiumi ja happe rikas.Veiniaiad on 350 meetri kõrgusel merepinnast.

Vein on valmistatud 95% Nebbiolo ja 5% Vespolina viinamarjadest. Koristamine toimub oktoobri keskel ja eranditult käsitisi väikestesse kastidesse. Enne käärimist on veinivirre kestadega kontaktis madalal temperatuuril 34 päeva. Käärimine toimub avatud tammemahutites ning peale käärimist hoitakse veini sademega kontaktis veel 16 kuud. Vein laagerub veel tammevaatides 30 kuud. 

Aroomis on tunda mõrudat kirssi. Maitse on ümar, tunda on punast kirssi, tõrva, magusat kaneeli ning natuke münti. Lõppmaitses on ääretult pikk, kus on tunda tugevaid tanniine. Serveerida 18 kraadi juures punase lihaga, tugevamate linnulihadega (part), metslooma lihaga ja tugevate juustudega. Kindlasti dekanteerida paar tundi. 

Proprieta Sperino on Isole e Olena veinimõisa omaniku ja veinimeistri Paolo de Marchi isale kuulunud valdus. Täna valmistab Paolo siin veine koos oma poja Lucaga, levinuim marjasort on sarnaselt Barolole Nebbiolo.

L'Espresso - 18/20