Les Singuliere, Chinon AP, Olga Raffault 75cl

Les Singuliere, Chinon AP, Olga Raffault 75cl

Nimi: Les Singuliere, Chinon AP, Olga Raffault 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Olga Raffault

Aastakäik: 2011

Mari: 100% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 322

Hind: 27.60

Hinnaklass:

Olga Raffault on kindlasti üks kuulsamaid veinitootjaid kogu Chinon'i piirkonnas ja teda loetakse kohaliku orgaanilise viinamarjakasvatuse ja jätkusuutliku veinitootmise teerajajaks. Chinon'ist tulevad Loire oru ühed kõige hinnatumad Cabernet Franci põhised veinid. Veinimõisa juhivad täna Olga tütretütar Sylvie ja tema abikaasa Eric de la Vigerie, kes esindavad Raffault'i pere 4. generatsiooni.

Veinimõis omab kokku 25 hektarit suurepäraseid Cabernet Franci aedu Savigny-en-Véron'i küla ümbruses Vienne jõe kallastel, kokku kolmel terroiril. Veinivalmistamine järgib kohalikke traditsioone. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning veinid küpsevad suurtes neutraalsetes tammevaatides, see aitab rõhutada Cabernet Franci ning siinse piirkonna loomulikku karakterit.

Les Singuliere on valmistatud veinimõisa kõige vanematest Cabernet Franc veinipuudest, mille saagikus on väga madal. Veiniaia pinnases on savi-lubjakivi segu. Erinevalt mõisa teistest veinidest on see vein laagerdunud 24 kuud väikestes tammevaatides. Serveerida 16-18 kraadi juures Riedeli Bordeaux klaasist. Vananemispotentsiaal vähemalt 15+ aastat.