Les Picasses, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Les Picasses, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Nimi: Les Picasses, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Olga Raffault

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 323

Hinnaklass:

Olga Raffault on kindlasti üks kuulsamaid veinitootjaid kogu Chinon'i piirkonnas ja teda loetakse kohaliku orgaanilise viinamarjakasvatuse ja jätkusuutliku veinitootmise teerajajaks. Chinon'ist tulevad Loire oru ühed kõige hinnatumad Cabernet Franci põhised veinid. Veinimõisa juhivad täna Olga tütretütar Sylvie ja tema abikaasa Eric de la Vigerie, kes esindavad Raffault'i pere 4. generatsiooni.

Veinimõis omab kokku 25 hektarit suurepäraseid Cabernet Franci aedu Savigny-en-Véron'i küla ümbruses Vienne jõe kallastel, kokku kolmel terroiril. Veinivalmistamine järgib kohalikke traditsioone. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning veinid küpsevad suurtes neutraalsetes tammevaatides. See aitab rõhutada Cabernet Franci ning siinse piirkonna loomulikku karakterit.

'Les Picasses' veiniaeda loetakse üheks parimaks kogu Chinon'is, järsul jõekaldal kasvavad 50 aastat vanad veinipuud, pinnas on setteline muda-savi mineraaliderikkal lubjakivi aluspinnasel. Viinamarjad kääritatakse terasmahutites, pärast mida laagerdub vein 40-50hl suurustesse tammevaatidesse 12-18 kuud ning hiljem vähemalt aasta pudelis.

Serveerida 15-17 kraadi juures Riedeli Bordeaux klaasist. Vananemispotentsiaal 15+ aastat. See vein on erakordselt rikkalik, kus eristuvad mustad metsamarjad, mustsõstar ja tumedad kirsid koos suurepärase mineraalsuse ja erakodse happesusega. Tanniinid on tuntavad, aga pehmed.