Les Fontanilles, Minervois AC, Anne Gros & Jean-Paul Tollot 75cl

Les Fontanilles, Minervois AC, Anne Gros & Jean-Paul Tollot 75cl

Nimi: Les Fontanilles, Minervois AC, Anne Gros & Jean-Paul Tollot 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Languedoc

Tootja: Domaine Anne Gros

Aastakäik: 2012

Mari: 25% Cinsault, 25% Grenache, 25% Syrah, 25% Carignan

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 719

Hinnaklass: €€

Anne Gros valmistab koos oma mehe Jean-Paul Tollot'ga alates 2008. aastast veini Cazellesi küla ümbruses Minervois põhjaosas, Languedoci piirkonnas. Kuna mõlemad tegutsevad igapäevaselt eraldi oma veinimajades Burgundias, siis tekkis neil idee teha kuskil mujal mõnda veini ka koos. Peale pikka otsimist otsustasid nad osta väikese valduse Minervois piirkonnas. Veiniarmastajatele pakub see mõis suurepärase võimaluse (taas)avastada ja proovida Languedoci veine Burgundia meistrite nägemuse kohaselt. Anne Grosil on omanimeline Vosne-Romanées paiknev veinimõis ning Jean-Paul Tollot tegutseb oma suguvõsa mõisas Domaine Tollot-Beaut.

Praegu on neil 14 hektarit veiniaedu, kus kasvavad Cinsaut, Grenache, Carignan ning Syrah. Anne armastab Cinsault marja ning võrldeb selle sordi  elegantsust Pinot Noir'iga. Aedades leidub ka väga vanu Carignani puid, mis on üle 100 aasta vanused. Arvestades selle paari tausta ja talenti ei ole mingi üllatus, et sarnase hoolikusega keegi teine Minervois või isegi Languedocis veini ei valmista. Nende eesmärk on esile tuua kõikide sortide isikupära, pannes eriti rõhku võrdlemisi alahinnatud Cinsault'le ja Carignan'ile. Sarnaselt Vosne-Romanéele on veiniaedade kõrgus ka siin merepinnast 220 meetrit. Viinamarjade koristamine toimub käsitsi ning saagikus hoitakse väga madal, 35 hektoliitrit hektari kohta.

Les Fontanilles on 3 hektari suurune 22-55 aastane veiniaed, mida ümbritsevad männid, tüümiani ja rosmariini väljad. Vein on valmistatud võrdses osas Cinsault, Grenache, Syrah ja Carignani viinamarjadest. Cinsault ja Grenache laagerduvad terasmahtuties ning Syrah ja Carignan vanades tammevaatides. Les Fontanilles on vein, mis ühendab endas värskuse ja küpsuse. Aroomis on tunda punaseid ja musti puuvilju ning pipraseid vürtse. Tanniin on värkse ja mahlane ning järelmaitse on siidiselt elegantne. Väga heas tasakaalus vein, millele on raske samast piirkonnast võrdväärset leida.

Wine Advocate 92 p